Ocena kierowcy - Fiat Ducato III Furgon średni

Rafal, 10 lat temu
Silnik 2.3 Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2009
Fiat Ducato III Furgon średni 2.3 Multijet 120KM 88kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie rewelacyjne nie zależnie czy na pusto czy z towarem. Wysoki moment obrotowy czyni to auto bardzo elastycznym
Spalanie rewelacja. Moment wysoki. Jeżdzi się tym bardzo przyjemnie do 120 zbiera się dość szybko.
Pierwszy bieg jedynie do ruszania pod obciążeniem albo do jazdy za pielgrzymką. Standardowo rusza się z 2ki najekonomiczniejsze spalanie wychodzi na 4-5 biegu przedział prędkości 70-85.
Zwrotne niesamowicie jak na swoje gabaryty porównywalne z renault scenic.
Słupki boczne czasem zasłaniają pieszych po za tym bardzo dobrze.
Wiele funkcjonalnych schowków, klipsów na dokumenty. Standardowy fotel regulowany w 5 pozycjach. Po rozstawnie prawego podłokietnika jazda tym autem to przyjemność. Ręczny jest bardzo nisko z lewej więc trzeba się przyzwyczaić.
Grzać grzje w miarę szybko. Na nagrzanie silnika do 90stopni potrzebuje ok 10km przy spokojnej jeździe. Klimy w moim brak więc lipa. Zimą na pace lubi wychodzić szron na suficie.
Po stronie kierowcy rewelacja. Po stronie pasażerów zmieścić się 2 zmieci jadą dość komfortowo ale brakuje regulacji kanapy.
Jak na busa jest dardzo dobrze.
Paliwo oby tak dalej średnia 7,5 na dystansie 3800 to rewelacja wg mnie. Jak dotąd nie dotknęły mnie żadne powazne naprawy. Podsumowując jak dotąd jestem zadowolony z eksploatacji nie poniosłem żadnych większych wydatków więc ogólnie bardzo pozytywnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Multijet 120KM 88kW [l/100km]

7,2