Ocena kierowcy - Fiat Ducato IV Furgon

Silnik 2.3 MultiJet 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Przebieg: 1 000 tys. km
Fiat Ducato IV Furgon 2.3 MultiJet  130KM 96kW od 2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie i fajan praca silnika. Minimalne zużycie wyniosło mnie 7,4 mając tylko 150 kg na pace. Jadąc oczywiście oszczędnie. Bez zbędnych przyspieszen i dochamowan. Trasa 110km po gorzystym terenie a dokładnie Zakopianka.
Silnik niezawodny. Zwinny i mało spala. Naprawdę przy spokojnej jeździe prawie na pusto spalił 7,4 litra. 6 biegowa skrzynia sprawuje się ok. Krótkie przełożenia. Duże lusterka boczne ale minusem są słupki które utrudniają widoczność. Fiat spełnia moje oczekiwania. Oferuje blachę w ocunku. Na plus też zasługuje paka gdzie nie nagrzewa się tak bardzo jak auto znajduje się na słońcu. Irytujące są czujniki parkowania. Zacinaka się czasem. Rozmowy telefoniczne przez radio są dobrej jakości. Wszystko dobrze słychać nawet przy dużych prędkościach. Super uchwyty na kubki oraz wiele schowków.
Silnik działa bez zarzutu. Nie wielka różnica między pełnym zaladunkiem a jazda na pusto. Zwinne auto. Szybko się zbiera.
Skrzynia działa prawidłowo. dobrze ze jest szusty bieg który przydaje się na autostradzie. Biegi wchodzą płynnie ale dosyć krótko zmienia się biegi.
Prowadzi się w miarę dobrze jak na takiego dostawczaka. Wydaje mi się że duży promień skrętu.
Podwójny ocynk. Nie powinno być problemu z korozją
Widoczność jest ok jak jedziesz prosto. Podczas sekretów duże słupki utrudniają widoczność. Nawet kilka osób o tym tutaj wspominalo i podpisuje się pod tym. Lusterka boczke spore i dające mnóstwo widoczności. Plusem są te małe lusterka które ustawione są na tylne koła. Pomocne podczas precyzyjnego cofania.
Klimatyzacja szybko chłodzi auto jak i szybko silnik nabiera odpowiedniej temperatury. Jeżeli chodzi o głośność nawiewow nie ma źle.
Jestem osobą która ma powyżej 1,90 i muszę przyznać że dla mnie miejsca jako kierowcę jest wystarczająco. Trzeba tylko umiejętnie ustawić sobie kierownicę która układa się tylko w jednej osi oraz fotel. Ja tego nie odczulem ale druga osoba która również prowadzi to auto narzekała na dywanik że podwija się podczas zmiany biegów. Wygodne fotele regulowane.
Wyciszenie jak na taki silnik w dostawczaku spełnia moje oczekiwania. Trzeba tylko dbać aby kuny nie dostały się pod maskę.
10 zł na odświeżacz oraz 6 zł na płyn letni. Tyle przy 10tys przebiegu.
Przy zakupie kierowalem się tym aby nie było tego śmiesznego add Blue a silniki Fiata właśnie to spełniały. Dodatkowo na plus ocynk i wiem że nie będzie rdzewial jak te Mercedey które są 1,5 razy droższe.
Usterki to zacinajace się czujniki parkowania. Podczas cofania cały czas dają znać że jest przeszkoda. Druga awaria to odklejajaca się taśma izolacyjna od jakieś grubej rury która doprowadza powietrze do kabiny.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 MultiJet 130KM 96kW [l/100km]