Ocena kierowcy - Fiat Fiorino IV Cargo

Rok produkcji 2008
Fiat Fiorino IV Cargo 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW od 2008 - Oceń swoje auto
Inne : nie rdzewiało
Silnik : łańcuch rozrządu
Auto przeciętne. W środku mało miejsca, paka mała nie mieszczą się długie przedmioty. Mam 170 cm wzrostu i jako kierowca miałem mało miejsca. Na trasę samochód niewygodny, do miasta dobry do parkowania. W wersji VAN brak lusterka wstecznego poprzez ścianę grodziową. Dużym problemem jest brak zamykanych schowków. Jeździłem tym autem 2 lata i zrobiłem 80000 km.
Mechanicznie nic się nie popsuło. Jedynie trzeba zmieniać łańcuch rozrządu co 120 000km. W mojej firmie są 3 takie auta i w 2 pękły łańcuchy. Także łańcuch w fiorino zachowuje się jak zwykły pasek rozrządu w przeciętnym aucie.
Nic nie mogę zarzucić. Pięć biegów, trochę za krótkie na trasy.
Przeciętnie. Na zakrętach jeździ przeciętnie, tył lekki i na śliskiej nawierzchnie trzeba o tym pamiętać.
Duża szyba duże lusterka. Brak wstecznego lusterka bo zastosowano ścianę grodziową. Jedyny problem z widocznością podczas cofania. Ale jest to normalne dla samochodów tego typu.
Dostęp do przycisków jest ok. Brak zamykanych schowków. Jeśli chcemy schować laptopa pod marketem to musimy go wrzucić na "pakę", albo schować między ścianą grodziową a fotel.
Chłodzi i grzeje. Nie mam nic do zarzucenia.
Słabo. Auto w wersji VAN ciasne dla kierowcy o wzroście 170cm. Trudno znaleźć pozycję za kierownicą. Pozycja siedząca przypomina siedzenie na stołku. Prawym kolanem ciągle dotykałem kokpitu.
Przy prędkościach miejskich nie ma problemu. Przy prędkościach autostradowych nic nie słychać podczas rozmowy przez BT.
Dbałem o auto. Ceny napraw relatywnie niskie na poiomie małego kompaktu.
Również przeciętnie. Na rynku małych dostawczych samochodów używanych fiorino możemy porównać do kangoo, partnera, berlingo, caddy. Osobiście wybierałbym partnera/berlingo/caddy. Fiorino jest po prostu za małe. Przy nowym aucie może jest lekko tańsze od konkurencji ale w moim przypadku wielkość jest na duży minus.
Przez 2 lata użytkowania oprócz czynności serwisowych wymieniłem sworzeń wahacza, łańcuch rozrządu i przednią szybę. Niestety wszystkie wkładki zamków odmówiły posłuszeństwa i się blokowały uniemożliwiając otwieranie. Również rozpadła się wkładka stacyjki.
Auto nigdy się nie zatrzymało i zawsze dowiozło mnie do celu. Jednak łańcuch rozrządu wymagający wymiany jest dla mnie porażka.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW [l/100km]

Fiat Fiorino IV Cargo