Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

patrico18, 14 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jestem zachwycony stanem karoseri po 13 latach. Auto większośc życia przestało w garażu było tylko na soboty i niedziele. Ma drobne rysy ale nie ma żadnych ognisk korozji. Jak patrze na np. Ople to serce krwawi ...
Świętne auto. Mówi się że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki ale ja bym zaryzykował jeszcze raz. Ciesze sie że w 2011 ma powstać nowa odsłona tego modelu czekam z utesknieniem. Samochód jak samochód jedni narzekają na blachy , drugi na silnik a trzeci przyczepi się do spalania. Teraz coś trochę o mojej Marei 1997 sx 1.6 Jestem bardzo zadowolony z tego auta, jego pierwszym atutem jest niestarzejąca się sylwetka auto ma 13 lat a "niczym" nie odbiega karesoerią od nowych aut. Patrząc na auta z tego przedziału wiekowego to Daewoo Espero woła o pomste do nieba, kanciak. Auto to ma pare zalet i wad, ale zaczne od wad - 1. Wadą są klamki, guma po 10 latach spraciała 2. Skrzynia biegów - trzeba się napracować 3. Wyciszenie - kiepskie To było by na tyle Zalety - 1.Przestrzen w tym samochodzie zadowli nie jednego wybrednego , miejsca na nogi zarazem z przodu i z tyłu jest aż za nato 2. Układ jezdny jest dobrze zgrany , nie trzeba machac kierwica , samochód sam jedzie 3.Ergonomia - w tym aucie nie szukasz niczego wszystko jest logicznie poukładane 4.Bagażnik - jak się nie myle 500 litrów 5.Blachy - nie jeden francuz czy niemiec by pozazdrościł wytrzymałości , auto ma 13 lat a brak ognisk korozji. Do najczęstrzych usterek moge zaliczyć elektryke, ale nie jest to uporczywe w urzytkowaniu. Spalanie jak na takie gabaryty jest w normie trasa 5,5 - 6 , miasto 9
Marea lubi wysokie obroty poniżej 3.000 nie po smigasz szybko. Silnik jest dośc elastyczny i dynamiczny ale na wysokich obrotach
Skrzynia nie zasługuje na dobrą opinie. Ciężko wchodza biegi , najgorzej wsteczny
Nigdy mnie nie zawiódłukład jezdny , wyprowadzał mnie z nie jednej opresji.
Widoczność z przodu super , gorzej jest z tyłem , ale nie ma co narzekać wkońcu to sedan
Wszystko doskonale spasowane, nie trzeba się głowkować co do czego wszystko jest klarowne. Podłokietnik mógł by być ciut wyższy
Wnetylacja i ogrzewanie - dopóki nie wymieniłem termostatu to auto służyło mi za lodówkę, ale jak wymieniłem to był odlot. Pokrętło od zmiany wentylacji nieraz odmawia posłuszeństwa ...
Jak na C klase i sedana miejsca dla takiego wyrostka jak ja(192) jest sporo.
Wycieszenie auta jest kiepskie, trzeba szybko zmieniać biegi aby "warkot" silnika nie bło słychać. Przy prędkości powyżej 100km\h świszczy
Po mieście Marynia ma apetyt na paliwko średnie spalanie to 8 -9 litrów , jak były mrozy -25 to wzrosło aż do 13 litrów wtedy się załamałem. W trasie pali średnio 6 litrów , jak nie szaleje pali nawet 5,5
Auto Nowe kosztowało ponad 50 tys Jak za tą cene i na tamte czasy auto spisywało się doskonale, nigdy nie miałem z nim powąznych problemów. Auto zaczeło się "sypać" w ieku 11 lat wydałem na naprawy około 4 tys i git Zawieszenie , chłodnica rozrzad , halulce itp
Elektryka - gdy jest mróz szwankuje radio trzeba podgłośnic Światła mijania - słabe Klamiki- sparciała guma
Jedyną poważna usterką było urawnie się paska rozrządu na rondzie ....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

6,7