Ocena kierowcy - Fiat Marea Sedan

Jar - Łódź., 22 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1999
Fiat Marea Sedan 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
To spore auto za dobrą cenę. Nie jest zbyt atrakcyjne dla złodzieja, polecam szczególnie jako samochód dla 3 osobowej rodziny. Jest dobrze (jak na Fiata) wykonana a przynajmniej mój egzemplarz (orginalny włoski - w porównaniu z bravą ma lepsze materiały). Ładna sylwetka, dobry silnik, koszty eksploatacji o.k. Auto nie jest wybitne, ale przeciętne w dobrym tego słowa znaczeniu. Jestem z niego zadowolony.
Jak na masę i pojemnośc silnika to osiagi rewelacyjne!
Czasami zgrzyta wsteczny, kłopotów z 2 nie zauważyłem.
Jak kto lubi, jest twardy, ale za to dobrze trzyma się drogi, jak dla mnie o.k.
Kłopoty sprawiają tylko masywne słupki - co do tyłu to jak w każdym sedanie.
Bez komentarza - wzorowa - auta niemieckie daleko w tyle.
Wentylacja o.k. , nawiew ciepła trochę gorzej, ale to włoskie auto.
Na przodzie super, z tyłu daje o sobie znać płyta podłogowa bravo,brava.
W przeciwieństwie do innych dla mnie jest o.k. Na wyższych obrotach głośno jest też w autach niemieckich i japońskich.
Zdziwiły mnie inne komentarze, moja marysia nie przekracza w mieście 10 litrów i to przy wcale nie wolnej jeździe. Na trasie około 6,5 litra przy spokojnej jeżdzie. Pokażcie mi ciężki samochód z silnikiem 1.6 który pali dużo mniej. Ceny przeglądów w ASO tańsze niż u konkurencji, części i robocizna do zaakceptowania nawet w ASO.
Za cenę podstawowego Golfa czy Astry (rok 99) była wyposażona w ABS, 2 poduchy, elektrykę, wspomaganie , centralny zamek i inne. pozdrawiam.
To faktycznie pięta achillesowa Fiata u mnie w nowym aucie nie działały światła cofania, przebiła wiązka elektryczna tylnej instalacji przez co musiano mnie holować do serwisu (zwarcie i spalenie bezpieczników - naprawiono w 10 minut).
Do obecnego momentu 33000 (2 lata) pocenie półosi, wymiana drążka stabilizatora i wahacza po kontakcie z dużą dziurą.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu