Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Marea Weekend 1.6 16V 103KM 76kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : nic mnie nie zaskoczyło.
Zawieszenie : w 11 roku samochód nadaje sie na złom. Winny producent lub serwis autoryzowany ale wychodzi na jedno - mój fiat to grat.
Układ hamulcowy : tylne hamulce bębnowy uszkodziły się - wymienione
Inne : chłodnica zardzewiała i ciekła- musiałem wymienić na nową
Używam ten samochód od nowości.Regularnie serwisowany. Do 4 lat bez większych problemów. W między czasie serwis autoryzowany naprawiał tył bo miałem uderzenie. Powyżej 4-go roku naprawiane były różne usterki większe i mniejsze ale nie stałem nigdy w drodze, licznik przestał działać i predkościomierz. w 10-tym roku klamki zaczęły odpadać, wycieraczki się spaliły, dmuchawa działa tylko na 4 biegu, tylna klapa już się nie zamyka. W 11 roku podłoga "wzięła i się zardzewiała" a zwłaszcza mocowanie belek nośnych i silnika. Autoryzowany serwis dał opinię - zezłomować. Obecnie auto nadaje się na szrot. Zakup takiego auta to porażka nikomu nie życzę tego. Moim zdaniem fiat za wysoko mierzy ponieważ nie potrafi zrobić tej klasy samochodu. Fiat powinien robić \" fiaciki \" bo to mu wychodzi. Tanio i byle jak. Prosta zasada o której fiat zapomniał: mało płacisz mało wymagasz, dużo płacisz dużo wymagasz i.t.d. Tak na marginesie jak zadzwoniłem do Fiata Polska to arogancko dowiedziałem się, że to moja wina lub serwisu autoryzowanego , który robił naprawę. No tak moja wina ,że kupiłem Fiata i wina serwisu że się związał z tak nieudolną firmą, która go nie nauczyła naprawiać. To musi być standard w tych samochodach bo Fiat nic sobie z tego nie robi.
głośno chodzi ale ma kopa, zwłaszcza na 3 biegu. Ogólnie bez uwag.
drążek biegów uszkodził się ( jakieś pręty sterujące przełożeniem)około 5 roku
częste wymiany wahaczy, częste stuki
przednie słupki zasłaniają i parę razy mogłem przejechać rowerzystę
deska fajnie zrobiona i poręczna
obecnie już działa dmuchawa tylko na 4 biegu.
stuki, piski,trzaski, głośny silnik
nie zwracałem zbytnio na to uwagi , zwłaszcza jak prędkościomierz i licznik km wysiadł. :(
tragedia. 11 lat i na złom. cena około 65 tyś nie ma się nijak do jakości. jakość malucha.
ręce opadają.
Nigdy nie stałem w trasie z powodu awarii ale jak drążek biegów się rozsypał to dało się wrzucić tylko 2 bieg. Ten samochód irytuje mnie od początku. Jeździłem nim do końca bo mi się podobał z zewnątrz. Nie polecam fiata w tej klasie samochodów. Podwozie zardzewiałe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Marea Weekend 1.6 16V 103KM 76kW