Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

federalny74, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1997
Fiat Marea Weekend 1.8 16V 113KM 83kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, ilość miejsca w bagażniku, świetna relacja ceny do jakości, niskie koszty części zamiennych. Godne polecenia tanie i duże kombi rodzinne.
Zawieszenie : tuleje przednie - słabej jakości
Karoseria : jak zwykle w Fiatach - zdarza się korozja przy łączeniach błotnik-zderzak
Inne : na razie brak...
dobry, \"zrywny\" jak na kombi silnik ze sportową żyłką :))) i znikomej kulturze pracy... nie trzeba wiercić tłumika, żeby było słychać mruczenie. Paliwożerny, jak na czasy kryzysu (mam LPG - to cieszy, koszt wygodnego przejechania 100km przy pełnym załadunku to cena rzędu ok. 23-25zł),
nieźle spasowana, dobrze dobrane skoki lewarka.
słabej jakości tuleje (już wymieniałem), ale w zamian niskie ceny części zmiennych. Wymiana nie uderza zbytnio po kieszeni.
lekko denerwujący słupek boczny przedni, ale da się przyzwyczaić. Dobra widoczność z tyłu (lusterko),
Wg mnie ponadczasowa - nawet dzisiaj nie ma się czego wstydzić.
W pełni \"ok\", chociaż zdarzają się zaparowane szyby. Szybkie nagrzewanie wnętrza, wydajna klimatyzacja.
Baaardzo dużo miejsca. Minus - za fotelem kierowcy (jeżeli jest \"duży\") mało miejsca na nogi. Poza tym - rewela. Podczas wakacyjnych wyjazdów - nie pakuję się tylko wstawiam torby do bagażnika :)))
Według mnie dobre - da się słuchać radia, a przy 130km/h, jak żona zrzędzi, nie słychać jej narzekania... Za jazdę z prędkością przekraczającą 120km płaci się brakiem ciszy
Jak na 12-letni silnik 1.8 16V - nie jest źle - chociaż jazda na benzynie kosztuje w takim przypadku jakieś 10-12 litrów w mieszanym cyklu. Mam szczęście (chyba???), że kupiłem \"Marychę\" z sekwencją - spala jakieś 9.0-10.0lpb/100km w trasie i ok 12-13 w mieście (korki, jazda na niskich przełożeniach). Naprawa zawieszenia przód (tuleje, końcówki drążków i jakieś inne pierdoły z robocizną) nie przekroczyła w warsztacie 300zł.
w sumie - ok, ale nie ma oceny \"bardzo dobrze\".
na razie doskonale - zawsze docieram do domu :)))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 113KM 83kW [l/100km]

10,2