Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

Krzysiek, 18 lat temu
Silnik 2.0 20V 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Fiat Marea Weekend 2.0 20V 150KM 110kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Dobry i dynamiczny samochód rodzinny choć nie bardzo ekonomiczny.
Silnik dzięki swojej mocy i pięciu cylimdrom jest elastyczny a zarazem można go kręcić do 7000 obrotów. Wspaniały dźwięk.
Skrzynia pracuje bez zarzutu ale nie wiem czy nie powinna być "dłuższa", biegi są zestopniowane jak do jazdy po stromych i krętych drogach. Przy jeżdzie autostradowej na piątym biegu bez trudu przekraczmy 6000 obrotów czyli ~200km/h i wtedy jest już ogólnie trochę głośno.
Zawieszenie w miarę twarde - do szybkiej jazdy po zakrętach, ale i na tyle komfortowe, że rodzina nie narzeka.
Normalnie nie przeszkadza.
Wszystko na swoim miejscu.
W zimę super. W upalne lato mam wrażenie, że klima chodzi na max. i jakby na zewnątrz było 45 stopni to nie wydoli. Do ~36 stopni na plusie jakoś sobie radzi.
Dla czteroosobowej rodziny miejsca starczy.
Do 170 km/h jest komfortowo. Potem robi się głośniej.
Jak na ten silnik to inaczej być nie może. J poza tym jeżdżę dość dynamicznie, na wysokich obrotach.
Jak go kupowałem, to w tej cenie i tym roczniku inne marki były z silnikiem 1,6 i bez wyposażenia.
Głównie denerwowało mnie blokowanie się klamki od tylnej klapy, w końcu sam rozebrałem i dobże posmarowałem. Należy bardzo dokładnie wyregulować wszystkie zawiasy. Ograniczoną żywotność mają łączniki drążka stabilizatowa.
Samochód mam dwa lata i jeżdzi bez żadnych poważnych usterek. W lecie byłem z rodziną pod Sycylią ~2700 km w jedną stronę i wszystko OK prócz ekonomii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V 150KM 110kW [l/100km]

9,5