Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

edmundo, 12 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Jeśli samochodu potrzebujesz tylko do przemieszczania się to możesz go kupować. Tani w eksploatacji, naprawie czyli to co najważniejsze. Jeśli masz znajomych których ciekawi czym jeździsz to lepiej sobie odpuść aby nie być w centrum niewybrednych żartów. Osobiście uważam że gdyby nie silniki JTD to nawet nie zwróciłbym uwagi na ten samochód. Problemem staję się dalsza odsprzedaż.
1.9 JTD Zalety: oszczędny, nie licząc osprzętu - mało awaryjny, będący atutem przy ewentualnej odsprzedaży Wady: trochę za głośny, czasem czułem, że brak mu zrywności
Manualna Zalety: Nie trzeba się siłować aby wybrać dany bieg Wady: Pomimo tego co wpisałem jako zaleta to biegi mogłyby wchodzić ciut lżej, większych wad nie zauważyłem
Zalety: prosta budowa, zawieszenie tanie w naprawie Wady: zawieszenie dość głośne, słychać większość mniejszych i większych dziur, pomimo że amortyzatory są sprawne to samochód na koleinach lubi \"skakać\" z lewej na prawą i odwrotnie zamiast płynie wybierać nierówności
Zalety: moim subiektywnym zdaniem świetnie można wyczuć samochód cofając, zarówno widoczność przez boczne tylne okna jak i przez szybę klapy tylnej bardzo dobra, mimo że lusterka są małe to również dobrze można wyczuć odległość samochodu od przeszkody Wady: przeszkadzające przednie słupki które umieszczone są tak że często przeszkadzają przy manewrowaniu pojazdem
Zalety: wszystko pod ręką, nie ma się do czego przyczepić Wady: moim zdaniem brak
Zalety: po prostu działa, chociaż przy dieslu trzeba długo czekać, aż zimą poleci ciepłe powietrze Wady: patrz opis dot. zalet
Zalety: kierowca może wygodnie dostosować fotel i zająć optymalną pozycję Wady: przy ustawieniu fotela pasażera do w miarę wygodnej pozycji niewiele zostaje miejsca dla siedzących z tyłu i odwrotnie jeśli jedziemy w 4 lub 5 osób to pasażer z przodu obija kolanami deskę rozdzielczą
Zalety: hmmm nie zauważyłem Wady: jak dla mnie za bardzo słychać silnik, nawet na postoju słychać znacznie pracę silnika
Jak na wstępie pisałem silnik to najmocniejsza strona pojazdu: miasto Kraków 7 l., trasa 5 l., średnio 6 l.
Tani samochód za niewielkie pieniądze. Może dałbym ocenę doskonałą za stosunek jakość/cena gdyby nie fakt że za te same pieniądze jakie dostałem za sprzedaż Marei kupiłem w super stanie forda mondeo z pełnym wyposażeniem. Czyli za te same pieniądze moim zdaniem można dostać jeszcze więcej.
To pęknie, tamto się złamie a jeszcze co innego po prostu przestanie działać ot cała Marea
Przez dwa lata użytkowania tylko raz stanąłem na drodze. Padł czujnik temperatury co wymagało kupienia części używanej bo w żadnym salonie firmowym małopolski tego czujnika nie mieli. Koszt jak dobrze pamiętam 40 zł + 50 zł podpięcie do komputera wykasowanie błędu i wymiana czujnika

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW