Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

Silnik 1.9 JTD 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i oszczędny
Układ elektryczny : Alternator prawie niemożliwy do wymontowania, jest narażony na zachlapanie od kola
Inne : To nie usteraka, ale najlepiej kupić auto z hakiem holowniczym, montaż zajmuje duuużo czasu
Za te pieniądze ciężko wymagać ideału. Na plus zasługuje duży bagażnik i otwierany zderzak, kilka razy wykorzystałem ten patent. Silnik bardzo dobry, mój ma podniesioną moc do 138KM i naprawdę czuć przyspieszenie.
138KM, zbiera się doskonale. Bardzo mało pali, jest cichy, jedyna usterka to awaria czujnika położenia wału. Turbina jest cicha, nie bierze oleju.
Ze skrzynią i sprzęgłem nie ma żadnych problemów. Biegi wchodzą płynnie
Tu mogłoby być lepiej, notorycznie lecą łączniki stabilizatora, jednak ich wymiana nie zajmuje dużo czasu i są tanie. Nie jest to rajdówka, ale w miarę wygodnie można podróżować.
Jedyny mankament to szerokie przednie słupki i małe lusterka. Rozłożone zagłówki w tylnej kanapie bardzo ograniczają widoczność.
Wszystko w zasięgu ręki. Przełączniki logicznie rozmieszczone, regulowana wysokość kierownicy i fotela.
Mógłby się szybciej nagrzewać. Mam automatyczną klimatyzację. Problem miałem z silniczkiem otwierającym klapę nagrzewnicy, kupiłem za 50 zł nowy, za używane wołają 100 zł. Wymieniłem nagrzewnicę, nowa 70 zł. W zimie ogrzewanie jest wydajne, latem też nie narzekam. Termostat-nowy od 250 zł, wymiana jest strasznie upierdliwa.
Mam dwójkę dzieci, z tyłu w fotelikach siedzą wygodnie. Z przodu też jest dobrze, mam 186 cm wzrostu i nie narzekam.
Nie jest źle, czasami słychać świst powietrza. Do 100 km/h można rozmawiać bez podnoszenia głosu.
Mało pali i tym nadrabia.
Za te pieniądze można otrzymać dosyć niezawodny samochód z dużym bagażnikiem. Ciężko jest kupić taniej auto o podobnych wymiarach
No to wymieniam: sprężyny tył, regeneracja alternatora-prawie zerowy dostęp, elektryk się namęczył, regeneracja rozrusznika, wymiana czujnika położenia wału, pierdółki przy ogrzewaniu, napinacz paska wielorowkowego, naprawa tylnej wycieraczki
Złożyła się tylna belka(korozja, której nie widać), teraz jest tak wzmocniona, że prędzej samochód się złamie, wyciek z maglownicy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 110KM 81kW [l/100km]

5,6