Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

carl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Fiat Marea Weekend 1.9 TD 100KM 74kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mimo opini zawieszenie jak w kazdym innym aucie,65 tys i nie robione wiec chyba przyzwoicie?
Super auto za niewielkie pieniadze,nie sluchajcie ludzi co gadaja ze plastiki trzeszcza itd, gó...no prawda, sa to Ci co nigdy nie jezdzili chyba tym autem, zrobiłem prawie 70 tys i jest ok, jak ktoś chce posłuchac jak trzeszcza plastiki niech wyłozy 3xtyle pieniedzy i z tych samych lat zakupi passata B5 zobaczy jak tam wszystko daje czadu, a wiem bo jezdzilem bo kolega sasiad mial,pogonił i teraz ma A4 które jest ciche
dlatego 4 że po dieslu spodziewałem sie ze bedzie bardziej elastyczny od dolnych obrotów,jednak zeby poprawnie przyspieszał trzeba 2200 miec bo wtedy ma max moment obr,jednak wszystko kwestia przyzwyczajenia.
Nie mialem wiekszych problemów poza peknieciem plastikowego wybieraka przy drążku zmiany
po zakupie stukała zawiecha, zakupiłem wahacze i łaczniki stabilizatora najtańsze jakie znalazłem, 90zł/szt za wahacz i 20zł/szt za łacznik stabilizatora, wszyscy płacza ze 15-20tys i nawet najdrozsze się sypia,moje maja przejechane 65 tys km i sa dalej cicho,odpukac....wiec nie wiem czy częściej niż w innych trzeba wymieniac
wszystko jak najbardziej poprawne
miejsca jak w dobrej limuzynie,jestem wysoki a pasazerowie nie narzekaja, po 1200 km za kółkiem bez odpoczynku plecy nie dawały o sobie znac,przyjemny welurek daje ciepło w pupę w zimie
grzeje poprawnie, klima dobrze chłodzi jednak mocno obciaza auto, silnik jakby połowe mocy tracił na klimie i przyspieszenie w miescie to tragedia na klimie
super
wszystko jest ok,powyzej 140 robi sie glosniej ale to w kazdym aucie,prawa fizyki nei da sie oszukac
średnio wychodzi 6-6,5 myślałem ze bedzie troszke mniej w dieslu,jednak biorąć pod uwage wielkosc i mozliwosci auta naprawde jest OK
sugerowałem sie kilkoma opiniami jesli chodzi o silnik i rzeczywiscie tak jest, silnik jak kowadło-nie do zaje...nia, blacha ocynk-zero rdzy, klima-chłód w lecie,wielki bagaznik w kombii super pakowny, w lecie zamiast namiotu 2 osoby wygodnie spią,z tylnej klapy u dołu robi sie ławeczke do siedzenia i mozna przewozic plaskie przedmioty z zamknięta klapa-REWELACJA wiozłem 3,5 m blat do mebli w zimie i oprócz wiekszego hałasu nie odczuwalo sie zwiekszonego zimna
przepalily sie zaróweczki w podswietleniu konsoli,wymiana prosta i tania
alternator (poprostu sie zuzyl,nie pekl tylko sie skonczył), pompa wody sie zatarła (z winy mechanika bo nei wymienil razem z rozrzadem), wymieniłem elektrozawór przestawiacza kąta wtrysku bo lał ropa i ciezko odpalał z rana,teraz na dotyk

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 100KM 74kW [l/100km]

5,9