Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

tool, 13 lat temu
Silnik 2.4 JTD 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Fiat Marea Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie w trasie, ładnie przyspiesza. Na pytanie czy kupiłbym jeszcze raz odpowiadam-gdybym był niższy i ten egzemplarz, który mam - tak.
Ciasny-dla mnie i pasażera za mną. Słabo wyciszona kabina. Kiepska widoczność. Za to spory bagażnik zadziwiająco niskie spalanie w trasie przy oszałamiajacych prędkościach drogach krajowych 50-100km/h. Wyprzedzanie TIR-ów na sieci jednopasmowych "autostradach" to bajka załadowanym autem po dach i 4osoby na pokładzie. Za tą kasę nie ma lepszego.
2,4 jtd 5-cylindrów co tu dużo mówić ;)
Mało precyzyjna, Bardzo krótki 1i2 bieg. Bardzo brakuje szósteczki bo na autostradzie przy 150 pięknie by się podróżowało.
Jak w bunkrze. przednia szyba mocno pochylona do tego mam dość wysoko fotel bo trochę za mało miejsca na nogi przy 185cm wzrostu więc zmniejsza się pole widzenia.Dobrze, że kombi to jakieś wyczucie przy parkowaniu tyłem.
Brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach. Przy dłuższych trasach i podłączeniu urządzenia do gniazda zapalniczki otwarta klapka wbija się w łydkę-śmieszne ale prawdziwe. Małe lustereczka zewnętrzne, dobre oświetlenie kabiny. W mondeo nie ma lampki w drugim rzędzie siedzeń. Makabra przy zapinaniu dziecka w foteliku lub szukaniu rzeczy,które upuściło. Tu jest dorze.
W moim starym mondeo miałem ogrzewanie przedniej szyby i tego mi bardzo brakuje. Klima przeciętna mimo nowiutkiej chłodnicy.
Czteroosobowa rodzina, moje 185cm wzrostu za mną miejsce dla karła bo dziecko w foteliku ma przygniatane nóżki, fotelik dla dziecka za fotelem przednim pasażera-150cm w kapeluszu,piąta osoba się nie wciśnie.
Głośno od ok. 100km/h. W kabinie słychać każdy piaseczek rzucany na nadkola przez opony.
Jak na taki sinik przy prędkościach 80-100 5,2-5,5L. cztery osoby na pokładzie+bagaże pod sam dach. Myślałem,że się pomyliłem przy obliczeniach ale tak jest. 110-150km/h 6,2-6,5L. Może się mylę ale części do tego autka są sporo droższe niż do mondziaka.
Zapłaciłem troszkę więcej niż można przeciętnie znaleźć w ogłoszeniach ale za to dobrze utrzymany i z rzeczywistym przebiegiem.I to procentuje, jak narazie.
Młody nie jest, zajechany też nie,felerny egzemplarz-nie. Dbasz-masz.
Młody nie jest ale dobrze utrzymany. Rzeczywisty przebieg 220000 a nie 520000.Mam go rok i przejechałem 25tys. głównie długie trasy czasem 1400km na raz - nie zawiódł. Głośno 150km/h przez 11-14h jazdy i ból pleców.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 131KM 96kW [l/100km]

6,6