Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

Radek T., 15 lat temu
Silnik 2.4 TD 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Fiat Marea Weekend 2.4 TD 125KM 92kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silnik. Zawieszenie (w mojej wersji) jest dosc sztywne i radzi sobie z silnikiem.
Bardzo dynamiczna jednostka. Tylko czemu Alfa ROmeo ma mocniejsza tego wersje a Fiat nie...? Elastycznosc na poziomie. Nie wrzucimy 4 biegu przy 40km/h ale jak podciagnac do 45km/h to juz nie protestuje. Rozpedza te blisko 1400kg do ponad 200km/h. V Maxnie znam. na razie 180 udalo mi sie wykrecic. ALe szukam zamknietego obszaru by przetestowac :)
DObrze pracuje. Nie ma zgrzytow.Czasami brakuje 6 biegu.
Moja Marysia ma dosc sztywne zawieszenie (w miescie na nierownosciach moze byc srednio). Na trasie bardzo dobrze sobie radzi. Jak ktos chce przewozic cos b.ciezkiego w bagazniku, to zalecam zmiane sprezyn.Moga okazac sie niewystarczajace.
dla niskich osob moze byc problemem cofanie. Jednakze regulowany w pionei fotel ulatwia sprawe.
Wszystko na swoim miejscu. Jedynie jak podlacze cos do gniazda zapalniczki to dotykam kolanem i to mnie denerwuje... (przy wzroscie 187). Wszystko jest tam gdzie powinno byc.
Wentylacja i ogrzewanie ... powiedzmy, ze jezdzilem autami, gdzie jest lepiej w tym wzgledzie. Ogrzewa bardzo dobrze, jak tylko poczekac 3-5 minut.
Przestrzeni ma sporo :)4 osoby maja bardzo wygodnie (podlokietniki sa git).
Tu troche mozna bylo sie postarac Panstwo z Fiata! Brzmienie 5 garow jest super, ale nie musze slyszec wszystkiego. w koncu w aucie o najwyzszym poziomie wyposazenia ma sie prawo czuc spokojnie. Tu troche za glosno.Nie wiele, ale jednak.
Ile depniesz tyle spali :) W miescie udalo mi sie zejsc ponizej 9L. na trasie do 5L. ale nie oznacza to, ze nie spali 15 literkow jak sie da pozadnie w gwizdek. Wowczas lata sie Marysia a nie jezdzi. Generalnei wychodzi 6- 6.3L.Jest to dosc dobry wynik w moim przekonaniu.
Poki nie rozbilem nie dzialo sie nic. Po naprawach jezdzi jak szalona (znowu) :)Naprawy potrafia zaskoczyc (moga byc bezsensownie tanie ale i cholernie drogie jesli chodzi o klime czy cos podobnego)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 125KM 92kW [l/100km]

6,7