Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

pawi23@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 2.4 TD 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Fiat Marea Weekend 2.4 TD 125KM 92kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Super przyspieszenie.
Układ elektryczny : Podświetlanie
Zawieszenie : Bardzo delikatne
Ogólnie auto jest w porządku. Bardzo dobra jest blacha podwójny ocynk. Auto stoi pod chmurką odkąd od 3 lat: poprzedni właściciel tak miał i ja i 0 rdzy.
Silnik bardzo głośno chodzi jak jest zimny po zagrzaniu jest oki. Mocy jest wystarczająco na 5 biegu można wyprzedzać od prędkości 80 km/h. Jak to Fiat silnik \"poci się\". Mam go ponad rok i zrobiłem ponad 60 tys. km i jeszcze mnie nie zawiódł:). zaletą jest to, że silnik jest starszej konstrukcji i bez problemu jeździ na opale i BIO.
Raz jest oki a czasem są problemy z 1 i wstecznym, delikatnie haczą ale lepiej niż w golfie tam zawsze był problem z 1. Ciężko chodzi sprzęgło mimo że jest hydrauliczne.
Auto dobrze się prowadzi. Zawieszenie jest stanowczo za słabe. Po kupnie robiłem przód i po ok 25 tys znów musiałem robić, części zawieszenia jak w modelu 1,9 a tu jest 2,4 który jest cięższy. Na szczęście części tanie:)
Widzę wszystko:) Trzeba się przyzwyczaić do lusterek na początku trochę małe ale już jest oki. Trzeba wyczuć auto bo jest długie.
Wszystko na swoim miejscu. Jedynym i to bardzo dużym minusem jest otwieranie drzwi od środka!!!!!!!!!!!!!! TRAGEDIA!!!!!! W zimie trzeba uważać by nie urwać - urwałem:)
Grzeje i chłodzi. Tzw. klimatronic to wielka lipa po zmianie temp. długo myśli a i się zdarzy że będzie robił na odwrót. Czytałem że może to być wina czujnika temp w kabinie. Nauczyłem się z tym żyć więc nie będę nic zmieniał.Pomógł demontaż żarówki w popielniczce!!!! Czujnik jest nad popielniczką i w wtym miejscu plastik nagrzewał się i za bardzo nie chciał grzać gdyż myślał że jest ciepło w aucie i tylko chłodził.
Przód na 5 tył 3,5. Bardzo wygodne fotele. W 4 osoby dorosłe jedzie się wygodnie. W golfie było chyba więcej miejsca z tyłu. Ogromny bagażnik
Do 120 km/h jest spoko, ale później zaczyna się hałas. Na zimnym silniku też jest hałas
Średnio pali mi 7,2 litra. Prędkość do 120 km/h. W mieście spali nawet 10 litrów ale to już trzeba mieć ciężką nogę. Jak jeździłem tylko po mieście (Częstochowa) to wyszło mi 8,5 litra. Na trasie do 120 km/h spali ok 6,4. Ekonomiczne to za bardzo nie jest bo przy obecnej cenie ON 4,05 to koszt przejechania 100 km wynosi 29 zł a to moim zdaniem sporo jak na ropniaka!!!!
Auto tanie (kupno), części również, mało awaryjny. Ale niedługo czas na zmiany
Podświetlanie przycisków od szyb, raz działa raz nie.
Wymiana pompy ABS-u już z taką kupiłem (100 zł Allegro:)), Zawieszenie!!!!!! zawsze coś słychać. Standardowo: rozrząd kpl. Gates i SKF z pompą wody 450 zł + wymiana. Plusem jest to że nigdy mnie nie zawiódł i części są tanie polecam kupno na Allegro ceny niższe o ok 35% niż sklepy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 125KM 92kW [l/100km]

7,4