Ocena kierowcy - Fiat Marea Weekend

mariusz, 10 lat temu
Silnik 2.4 TD 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Fiat Marea Weekend 2.4 TD 125KM 92kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : bałem się, że będzie palił jak smok, ale jest ok. Dźwięk R5 też bardzo przyjemny ;)
Zawieszenie : wahacze padają, ale koszt naprawy nie jest wysoki
Karoseria : jest trochę odprysków na masce i na nadkolach, ale auto ma dodatkowo ocynkowaną blachę
poprzedni właściciel żałował, że sprzedaje - ja się cieszę, że kupiłem. Auto nadaje się do ciężkiej pracy. Mi posłuży jeszcze długo
dźwięk R5 miły dla ucha, trochę spocony na uszczelce, ale oleju nie bierze. Spala w zależności od typu jazdy. Na trasie Polska-Francja 6,3l/100km przy prędkości 110-130km/h :) zimą w górach 10l/100km, cykl mieszany 8,5l. Rzadko mi przekracza 9l/100km
Wszystkie biegi wskakują bez problemu. Skrzynia dobrze zestopniowana. Do ciągnięcia kempingu auto bardzo dobre. 4 bieg 80km/h i 2200obr/min. Wysoki moment obrotowy od 2000obr/min i kemping lekko idzie pod górę
trochę tłucze, ale mam tuleje wahacza do wymiany. Koszt nie jest wysoki bo już lewy wymieniłem, czas na prawy. Wspomaganie działa bez zarzutów.
W hondzie miałem problem z parkowaniem do tyłu. Tutaj w lusterkach widać cały tył auta mimo że są mniejsze. Lusterka sterowane elektrycznie i podgrzewane co daje duży plus
Wszystko pod ręką. W aucie dużo miejsca. Fotel posiada regulację części lędźwiowej, regulacja wysokości siedzenia
klimatyzacja bardzo dobrze ściąga parę z szyb. Mam uszkodzone podgrzewanie tylnej szyby. Silnik duży- 2.4td to trochę dłużej się nagrzewa ale jest ok. niektórzy i tak mówią, że lepiej niż w Volkswagenie
Z przodu dużo miejsca, z tyłu raczej na 2 osoby, ale mają wtedy podłokietnik ;)
tu auto chyba najgorzej wypada. Uszczelki drzwi słabo wyciszają. pow 110km/h nie jest ciekawie i trzeba pogłośnić radio
o kosztach eksploatacyjnych nie ma co się rozpisywać. Wymiana rozrządu - cena jak w innych autach. Wahacze ponoć padają szybko, ale jak u nas drogi wyglądają, a silnik waży ;/
gdyby nie drobne usterki(które można samemu naprawić) to dałbym5 gwiazdek. Te auta są bogato wyposażone, a cena za nie bardzo niska dlatego polecam:)Blacha dodatkowo ocynkowana
drobnych usterek jest sporo. Uszkodzone podgrzewanie szyb, przyciski opuszczania szyb były do poprawienia bo odpadły, klamka mi pękła od strony pasażera
ja nie miałem z nim niespodzianki. Jeśli ktoś zagląda pod maskę raz na miesiąc to nic go nie zaskoczy. Zanim coś się zepsuje na poważnie to wcześniej są tego oznaki i da się wcześnie zareagować

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 125KM 92kW [l/100km]

8,2