Ocena kierowcy - Fiat Palio I Weekend

adasko.simr, 18 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Palio I Weekend 1.4 71KM 52kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Dobre, tanie w ekslpatacji auto rodzinne i do małego biznesu. Ma spory i regularny bagaznik. Mogę go polecić naprawdę :)
Silnik 1,4 pamieta czasy Tempry więc jakiś super osiągnięć tutaj nie ma. Plus za dosyć tanie części i za to że większość napraw możemy przeprowadzić samemu. Plusem jest to że ten silnik dobrze czuje się w parze z LPG i nie ma z tym wiekszych problemów.
Przynajmniej u mnie jest źle. O trzeszczącej dwójce można juz chyba książkę napisać. Ja mam jeszcze problem z piątką i wstecznym, wchodzą bardzo opornie - a to za sprawą archaicznych rozwiązań jakimi są linki, które łatwo się brudzą i trzeba je czyścić, ale żeby to zrobić to najlepiej byłoby je wyjąć, niestety konstruktorzy chyba zbytnio nie mysleli i aby to uczynić musimy wyjąć osłony z nad tłumików i katalizator (horror). Więc pozostaje nam skrupulatne wlewanie oleju lub innej substancji centralnie na linkę.
Poza tym że musiałem wymienić tylne sprężyny bo pękły ale było to z mojej winy to jest ok. 170 tyś przejechane i amory są seryjne, komfort podrózowania tez na dobrym poziomie.
Ja nie narzekam, może dlatego że mały nie jestem, trzeba się tylko przyzwyczaić do schodzącej przednej maski (po prostu jej nie widzimy)
Podstawowa wersja, zero wyposażenia, obługa deski rozdzielczej nie wymaga jakiś specjalnych umiejętności manualnych. Wszystko mamy pod ręką
To chyba najlepsza strona Palio. Nagrzewa sie bardzo szybko, nawiewy są bardzo dobre co ułatwia jazdę w zimę
Jest trochę za wąski, jak z przodu usiądzie dwóch zimowych misiów w kurtkach to sie ocierają :). Ja mam prawie 2 metry i z przodu jest luzik, z tyłu tez się mieszczę, ale siedzenia przednie nie moga być maksym,alnie odsunięte, czubkiem głowy ocieram podsufitki. Pięć osób też wejdzie ale ruszyć się nie będzie jak :)
Na początku było bardzo dobrze, zero podmuchów, i świstów - teraz mam sportowy wydech więc ta kategoria mnie nie dotyczy :)
No troche pali, mam gaz i tak średnio wychodzi 11 litrów, w trasie 9-10 góra. Przy mocnym ekspolatowaniu w mieście bierze 13-14 litrów.
Jest bardzo tani. Za 10 tyś ma się spore kombi z gazem
Nie miałem jakis problemów z drobiazgami. Pas mi sie zacina i żarówki mi się szybko przepalają :)
Wymiana sprężyn (z mojej winy) No i alternator - to jest paranoja. Ja mam juz trzeci. Łożyska szybko lecą juz 5 wymieniałem Łożyska w wahaczach poszły Więc jest dobrze, tym bardziej że mam juz 170 tyś.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

10,8