Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

Zwierzak.wet, 16 lat temu
Silnik 1.1 MPI 54KM 40kW
Rok produkcji 2004
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Fajne autko do jeżdżenia po mieście. Niezawodne, ekonomiczne i jak na warunki miejskie o całkiem przyzwoitej dynamice na krótkich odcinkach.
Układ hamulcowy : osłabienie siły hamowania przy gorących hamulcach
Lubie to autko do momentu aż nie muszę jechać w trasę. Do jazdy po mieście bierzcie Pandy. Mam doświadczenia z 206 i Yarisem i gdyby mi do nich dopłacali to nie kupię żadnego z nich drugi raz. Chcesz mieć fajne jeździdełko za rozsądną cenę to kup 2-3 letnią pandę. Ale nie jest to auto dla tych co to lubią się łokciem pochwalić i przygazować na światłach. No i tyłek trzeba mieć twardy i zęby zdrowe, bo na naszych drogach zawieszenie raczej nas nie oszczędzi.
Trudno mu rozruszać to dosyć ciężkie autko, ale do jazdy po mieście nic większego nie trzeba. W trasę trochę strach jechać. 30KM więcej i by grało.
Do przyzwyczajenia się.
Jak w sportowych samochodach. Czuć fakturę nawierzchni:-) 2 lata jazdy po dziurach, a zawieszenie jak nowe. Komfort marny ale nie o to tu chodzi.
Parkujesz na milimetry. Kto się przesiada z niskiego auta boi się, że zaraz wypadnie.
Niewiele można powiedzieć. Do przyzwyczajenia się.
Tu marnie. Przy czterech osobach podczas deszczu odparowanie auta bez klimy raczej niemożliwe.
do 182 cm wzrostu i 105kg z przodu(mam kumpla 110kg i już się nie zmieścił) a z tyłu wygodnie siedzą dzieci do 8 lat.
Silnik cichy przy spokojnej jeździe, ale zawieszenie i prace opon bardzo słychać
Tanie autko i w utrzymaniu i w naprawach. Trzeba tylko serwis przyzwoity znaleźć bo niektórzy trochę kręcą. Najlepiej przeglądy robić w ASO ale wynalezione usterki naprawiać już u zaufanego mechanika- dotyczy to np: wymiany klocków bo u mnie w ASO nawet zacisków nie wyczyścili przy wymianie.
Trzeszczące zimą plastiki, marne spasowanie elementów deski rozdzielczej, gąbczasta kierownica ogólnie mówiąc- spartańskie warunki, ale czego oczekiwać za tę cenę. Niemcy, brytyjczycy i japończycy zaakceptowali to autko jako miejskie jeżdzidełko i tam sprzedaje się dobrze. Ale oni są rozsądni i nie wyrzucaja pieniędzy w błoto. Daje to do myślenia. My zabieramy od nich 15 letnie golfy a oni od nas Pandy. Oszczędzają na recyclingu.
Zastrzeżenia tylko do hamulców i to raczej wina niefachowej obsługi w ASO, ponieważ po poprawce u niezależnego mechanika-żyleta.
Brak poważnych usterek. Po 41000km do wymiany łozysko w przedniej piaście. Na samym początku użytkowania rozjechała się geometria, ale po ustawieniu problem z głowy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 54KM 40kW [l/100km]

5,7