Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

pandziarz, 14 lat temu
Silnik 1.1 MPI 54KM 40kW
Rok produkcji 2003
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : pięknie mruczy, niezawodny, elastyczny, jak na tak małą jednostkę świetnie daje sobie radę
Zawieszenie
Daję najwyższą ocenę, bo nie ma 4,5. Autko niezawodne, dobrze sprawujące się w mieście jak i na trasie, dobrze wyciszone, w miarę ekonomiczne, przyzwoicie przyspieszające, praca silnika super. Blacha bardzo dobra, chociaż może to za wcześnie żeby oceniać (6 lat). Biegi - rewelacja. Bardzo dobre hamulce, auto praktycznie staje w miejscu przy lekkim naciśnięciu. Minusy: za szerokie przednie słupki.
Silnik bardzo elastyczny, można wrzucić piątkę przy 70 km na godzinę (no może nie pod górę), bardzo cicha praca, niezawodny. Całkiem przyzwoicie przyśpiesza i powyprzedzać można powiedzmy do 100 km/h jadąc samemu albo w 2 osoby. Przy większym obciążeniu autko sobie radzi ale jednak zauważalny jest brak mocy, od 54 km nie ma co wymagać za dużo. Ale ogólnie - super.
Rewelacyjna. Jeździłem wieloma autami ale ta jest najlepsza. Drążkiem operuje się raczej jak joystickiem, biegi wchodzą na dotyk. Wielki pozytyw.
Po przesiadce z niższego auta ma się wrażenie że auto się przewróci na zakręcie, ale można się przyzwyczaić. Ogólnie nieźle trzyma się drogi, ale bez rewelacji.
Przy jeździe do przodu widoczność dobra, wiadomo, duża szyba. Jednak przednie słupki są za szerokie.
Nie wiem co napisać w tym temacie.
Szybko robi się ciepło w zimie. Grzeje ładnie. Kiedy wilgotno, ciężko odparować. Ale daje radę.
Jak na takie małe auto - całkiem nieźle. W końcu jest to autko 5 drzwiowe. Idealne dla niewysokiej osoby (ma moje oko do 175 cm), z tyłu mało miejsca, jeżeli się posunie fotele do przodu - trochę więcej. Jednak nie zapominajmy o przeznaczeniu tego auta, nie oceniamy auta \"na trasę\" dla 5 dorosłych osób.
Przeczytałem niepochlebne opinie. Nie zgadzam się. Auto jest dobrze wyciszona. Przy spokojnej jeździe na piątce nie słychać silnika, słychać raczej wiatr. Bardzo dobre opony które były w oryginale Continental pozytywnie wpływają na proces cichej jazdy. Na zimówkach - wiadomo że gorzej.
Nie rewelacja ale całkiem dobrze. Jeżdzę na sekwencyjnym LPG, w zależności od warunków atmosferycznych i dynamiki jazdy od 6,5 l/100 km do 8 l/100km. Poniżej zaznaczyłem moją obserwację spalania na LPG, więc w benzynie pewnie można by odjąć, myślę że do 1 litra.
Jak na nasze warunki wszystkie ceny nowych samochodów to skandal, ale porównując na przykład z Yarisem...
Oprócz wahaczy (w dużej mierze moja wina), auto na razie jest praktycznie bezawaryjne. Nie licząc 2 przepalonych żarówek i wymienionego korektora siły hamowania, który zaczął cieknąć.
Wymiana wahaczy + amortyzatory przód, jednak jest to moja wina, zaliczyłem potężny dołek + kilka mniejszych, ale dających się odczuć, zaliczyłem niezawalcowany wjazd na nową nawierzchnię, coś w rodzaju krawężnika, przy 80 km/h. Jednak ogólnie rzecz biorąc, zawieszenie dość słabe jak na nasze drogi.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 54KM 40kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW