Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

MSH, 13 lat temu
Silnik 1.1 MPI 54KM 40kW
Rok produkcji 2004
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność we wnętrzu, dużo miejsca nad głową i wokół mnie. Miłe zaskoczenie ;D
Zawieszenie : Trochę poskrzypi jak mu się da w kość
Karoseria : Lakier po poprzednim właścicielu stracił trochę na wyrazistości
Inne : Zardzewiał tłumik, głównie na spawach i tuż przy kole.
Autko dzielnie stawia czoła codziennym wyzwaniom, jest bezproblemowe w eksploatacji (tylko płyny eksploatacyjne i paliwko) poprzedni właściciel trochę go zaniedbał ale kilka dni pracy i autko jest świeżutkie, za co odpłaca się miłym użytkowaniem. Polecam gorąco ten samochód i nie dajcie się zwieść stereotypom o Fiatach, w mojej rodzinie były 5 fiatów od miejskiego wozidełka do auta klasy kompakt i nigdy się nie zepsuły, najpoważniejsza \"awaria\" to zacięcie się przekaźnika kierunkowskazu, wizyty w serwisie to tylko na przeglądach. Serwisowany w ASO, części tanie i dobra obsługa.
Silniczek jest cichy i dość elastyczny. Przy ok 2500 obr/min osiąga max moment obrotowy więc jest dobrze. Do miasta jest świetny do 50km/h ma bardzo dobre przyspieszenie, żywo reaguje na wciśnięcie gazu.
Skrzynia nie raz trochę haczy, ale jej umiejscowienie jest doskonałe, pomaga to zwłaszcza w mieście gdzie trzeba się namachać. Biegi 1,2,3 mają dość krótkie przełożenia dopiero 4 i 5 starczają na dłużej.
Jest wygodny i dość miękki. W silniku 1.1 nie ma usztywnienia jak w 1.2 więc autko na zakrętach mocniej się przechyla, ale to nie jest przecież rajdówka. Z polskimi dziurami radzi sobie dość dobrze, zwłaszcza że ma dość spory prześwit.
Po prostu doskonała w 360 stopniach. Wszystkie szyby są duże a do tego małe okienka z tyłu pomagają przy parkowaniu, no i ta wysoka pozycja. Prawdziwy pogromca miasta.
Moja wersja jest dość uboga więc schowków nie ma wiele ale te które są wystarczają mi na wszystko. Sterowanie wyposażeniem jest w zasięgu ręki, jest proste i przejrzyste.
Trochę głośna dmuchawa na wyższych obrotach, ale siła podmuchu jest spora. Ogrzewanie potrzebuje czasu aby dobrze nagrzać wnętrze gdyż motorek 1.1 dość ospale się nagrzewa, w lecie to dobrze, w zimie nie koniecznie
Cztery osoby mają w Pandzie dość dużo miejsca jak na tak mały samochód. Ci którzy siedzieli w Pandzie są zaskoczeni przestronnością (może oprócz miejsca na nogi) Przednia konsola niektórym przeszkadza na miejscu kierowcy, mi za to pomaga bo mam gdzie oprzeć kolano.
W mieście nie słychać hałasu jednak poza miastem pęd powietrza i silniczek zaczyna trochę doskwierać, ale prawie każde auto tej klasy ma taki problem.
Zużycie paliwa jest na bardzo dobrym poziomie w trasie 4,9l/100km- bez problemów, w mieście ok. 6,5 a jak się dużo spieszę to do 6,9 wzrośnie.
Kupiłem auto z małym przebiegiem i bardzo dobrym stanem technicznym za niewielkie pieniądze. Zainwestowałem w odświeżenie Pandy i jestem zadowolony z jakości i możliwości jakie daje mi to autko. Doskonałe do miasta a i w trasie nie ma strachu.
Czasem lubi coś poskrzypieć czasem coś się ruszy ale jak na razie niezawodność stoi na wysokim poziomie a te drobiazgi.... przynajmniej autko ma duszę ;D
Tylko części eksploatacyjne. Amortyzatory są od nowości i mają ok 75% na diagnostyce. Rdza temu autku jest obca. Silnik zawsze odpala, po 5 latach zdechł akumulator podczas ostatniej mroźnej zimy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 54KM 40kW [l/100km]

5,7