Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

Silnik 1.1 MPI 54KM 40kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bo mało awaryjny.
Nie polecam tego samochodu, brak ABS i wspomagania, że o kontroli trakcji nie wspomnę czyni to auto mało atrakcyjnym dla kierowcy. Prędkość maksymalna to 165 km/h testowałem na niemieckiej autostradzie Litzmannstadt - Breslau. Do tej prędkości dochodzi tak długo, że można się na chwilę zdrzemnąć. Do 140 idzie gładko jak po stole, potem trochę czuć, że go podnosi, ale nie ma się co dziwić, bo to lekki samochód. Jak ktoś lubi jazdę przy użyciu hamulca ręcznego, to polecam tylko zimą, bo na asfalcie w mieście na skrzyżowaniu jest takie uczucie, że można się przewrócić.
Pracuje cicho, na wyższych obrotach, wiadomo słychać go lepiej.
Długa 1 i 2, na 2 dochodzę do 100 km/h, elastyczna skrzynia. 5 to nadbieg.
Strasznie pod sterowny, nie radzę szybko pokonywać zakrętów, bo może wypaść z toru, wiem, to nie jest auto sportowe, dlatego daje 3 a nie 2
Siedzi się wysoko, dużo widać, lusterka mogłyby być większe.
Wszystko pod ręką, Drążek zmiany biegów dobrze położony, w sam raz do jady po mieście.
Szybko się ogrzewa, jest cykl wewnętrzny i zewnętrzny to nie ma problemu jak jedzie się za śmierdzącym autobusem.
Ciasny jak na mnie, mam 192 cm i 104 kg, więc jestem dość duży jak usiądę za kierownicą mało miejsca z tył.
Jest ok.
czasem dochodzi do 11,5 l na 100 km, a mogę mieć też 7 l na 100 km w mieście, zależy jak jadę, wiadomo czasem w mieście trzeba trochę nadrobić to pedał gazu w opór, mimo to, jak na auto, które ma 54 km i jest autem miejskim to za dużo
Jak za taką cene, taki samochód to nie jest źle, za używany teraz ok 17-18 tyś zł. Ten samochód jest wart swoich pieniędzy, jest tani a za taką cenę można kupić coś dużo gorszego z tej samej klasy. Ludzie wymagania mają zajebiste, a pieniądze żadne.
Wymieniać części eksploatacyjne na czas, oleje klocki itd. wszystko będzie w porządku. Pamiętam jak raz popsuły się wycieraczki, nie wiedziałem co z tym zrobić, mechanik był już zamknięty, nie wiem jakim cudem, kilka razy szarpnąłem mocno ze złości wajchą do włączania wycieraczek i zadziałało.
Samochód mało awaryjny, to co muszę przyznać mu jeszcze na razie póki co się nie zjebał poważnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 54KM 40kW [l/100km]

8,2