Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

saleen1451, 12 lat temu
Silnik 1.1 MPI 54KM 40kW
Rok produkcji 2010
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Prawie jak w BMW Z3 - gdyby z tyłu były też tarcze, to bajka.
Trochę brakuje "tego czegoś", ale mnie się podoba. Upierdliwy jest tylko jeden element - wlew płynu do spryskiwacza wielkości...no sami zobaczcie... :)
Całkiem przyzwoicie się zbiera, można wyprzedzać, choć ostrożnie. Nie ma różnicy przy 70% gazu, a pełnym otwarciu przepustnicy - auto jedzie tak samo i szybciej się nie zbierze.
Mam mieszane uczucia. Jest "nie do zagrzania". Gdy jest zimno, czasem ciężko wchodzą biegi, są takie "plastikowe i sztywne", czasem coś "charknie". Miękko chodzi dopiero na autostradzie i przy dużej temperaturze pracy silnika. Cała reszta ok - wajcha pod ręką, żadnych udziwnień. Tylko na prawą nogę trochę mało miejsca.
Auto jest sztywne i świetnie wchodzi w zakręty. Czuć niestety każdą dziurkę, dziurę i wyrwę. Szybko odzyskuje się panowanie po poślizgu, łatwo wyczuć samochód. Dobrze zwymiarowana kierownica - ta fabryczna bez skóry. Jest tryb CITY, ale nie polecam go na zimę - nawet w mieście - po prostu nie czujemy, kiedy tańczymy bokiem na lodzie.
Duże szyby, wąskie słupki, świetnie widać. Mam wersję z powiększonymi lusterkami i nie narzekam. Jest znacznie lepiej niż w Mercedesie klasy E, czy starej Astrze.
O gustach się nie dyskutuje. Mnie brakuje dodatkowego miejsca na kubek z przodu, ale mam ubogą wersję. Wejście 12V musiałem domontować w schowku. Trochę bywa ciasnawo, ale generalnie wszystko jest pod ręką i dobrze się jedzie.
Wielki plus za dodatkowe nadmuchy na szyby boczne - nie parują nawet na "1". Niestety, gdy jest zimno, trzeba najpierw zrobić w aucie saunę, aby komfortowo podróżować - dopiero wtedy plastiki nabierają temperatury. Jak da się ogrzewanie "ledwo ledwo" to można jechać 500km z lodowatymi rękami i stopami, bo nie nagrzeje się kierownica i deska.
Jak na samochodzik, to całkiem dużo wchodzi! Płyta OSB 160cm przy złożonych siedzeniach, 5 osób i zakupy, prezenty świąteczne i 200kg zaprawy murarskiej. Oczywiście nie naraz. Kierowca ma ciasno przy prawej nodze i musi czasem odpocząć w trasie.
Wiadomo - im szybciej, tym głośniej. Przy 100km/h jest normalnie. Ciszej niż w Citroenie Berlingo. Przy dobrym audio muzyki słucha się świetnie - polecam operę.
Miałem nadzieję na nieco mniejsze spalanie - konkretnie o litr. Ceny części to śmiech - dostępność też. Niby zalecają przeglądy co 20tys. , ja robię z nim u mechanika co 12tys. wymiany. W mieście 6L przy dynamicznej jeździe, trasa 4,7L przy równym 95km/h.
Za 27 tys. otrzymałem prosty, niezawodny samochód, który wszędzie mnie dowiezie. Reszta to subiektywne odczucia konsumentów.
Tu jest znakomicie. Można kręcić wajchami, wykręcać je co chwilę i nic. Działają i tyle. Auto jest po prostu dobrze zrobione i działa. Czego oczekujesz za 27 tys. ?
Nie miałem do tej pory żadnej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 54KM 40kW [l/100km]

Fiat Panda II Hatchback 5d