Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

~Paul, 12 lat temu
Silnik 1.1 MPI 54KM 40kW
Rok produkcji 2010
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Pierwsze kilometry byłe zaskakujące przesiadając się z większego auta. Dowiedziałem się jak naprawdę powinne działać chamulce. Są super!!
Silnik : check - zapal sie kontrolka i gaśnie auto. od roku nie zdiagnozowano dlaczego.
Jeżeli masz wyskoczyć i załatwić parę pierdół na mieście to polecam, ale jeżeli macie nawinąć trochę kilometrów około 200 dziennie to odradzam.
Miałem już dwie pandy. Obie nie lubią gazu. Ta z 2006 brała 1 litr oleju na 20000km natomiast ta z 2010 pije 6 litrów oleju na 20000km. Trochę chyba dużo ale jak mówią w serwisie \'pandy tak mają\'. Poza tym od roku nie mogą zdiagnozować dlaczego kilka razy dziennie zapala mi się \'check\'- co jest duzy utrudnieniem w czasie jazdy po miescie bo samochód potrafi zgasnąć na środku skrzyżowania przy np ruszaniu lub chamowaniu. Tego sinika napewno nie polecam!!!
Skrzynia dość precycyjna ale jak na tak małą wajchę to trzeba się nawachlować.
Typowe auto miejskie. Nie polecam w podróże dłuższe. Twarde zawieszenie przy dłuższej jeździe po \'Polskich\' drogach da się odczuć na kręgosłupie. W pandzie z 2006 co 40000 wymiana amortyzatorów przód; w tej z 2010 jeszcze nie wymieniałem a mam 90000 nalatane - może coś poprawili?!
Tu nie mam nic do zarzucenia, mam lusterka elektr. sterowane tak duże że wyglądają jak od Ducato - wszystko widać.
Siedzenia troche twarde ale da się wytrzymać. w modelach z 2006 pękały sprężyny w oparciach kierowcy dziurawiąc fotel. Deska rozdzielcza czytelna i łatwo dostępne przełączniki.
Na klimatyzację w standardzie nie ma co liczyć. Ogrzewanie działa bez problemów.
Przesiadając się z wiekszego auta zobaczysz minus pandy. Brak miejsca na nogi kierowcy; poprostu auto dla dziewicy :)
Wmiarę cicho. Wsłuchując się w tę ciszę usłyszysz jak pięknie grają zawory - powinni regulować co 5000.
Przy normalnej jeździe na gazie 8/100 , w mieście 9/100. Raz udało mi sie zejść na 7,5/100. Moim zdaniem niespecjalnie bo mam drugie auto o poj 1800 i pali 9 w trasie gazu a jest stokrotnie lepsze pod każdym względem.
Podejrzewam że najtańsze auto w najuboższej wersji. Co tu wymagać to tylko fiat.
chamulce, jedno co mi się podoba
Gaśnie bez powodu i lpg tu nie ma znaczenia. Po prostu zapala się check i blee..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 MPI 54KM 40kW [l/100km]

8,2