Ocena kierowcy - Fiat Panda II Hatchback 5d

Marcin, 10 lat temu
Silnik 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW
Rok produkcji 2006
Fiat Panda II Hatchback 5d 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspieszeniem dorównuje samochodom o mocy większej o 40-50 KM i niejeden taki zdziwił się na światłach. Porównywałem też z samochodami moich kolegów, żeby ktoś nie pomyślał, że inni po prostu nie próbowali mocno przyspieszać ;).
Codziennie pokonuję trasę co najmniej 80 km, więc przy spalaniu na poziomie 4,5-4,9 litra na setkę, to Panda jest dla mnie idealnym wyborem. Tylko 2 razy w zimę \"udało\" mi się osiągnąć spalanie na poziomie 5 litrów, a nie żałuję nigdy silnikowi podczas przyspieszania, bo silnik aż prosi się o to, żeby wcisnąć mocniej pedał gazu. Samochód zbiera się nadzwyczaj dobrze - przejechałem nim już 60 tys.km i ciągle jestem zachwycony ruszaniem z miejsca (pewnie waga robi swoje). Oczywiście największym minusem jest bagażnik, więc niestety przy większych wyjazdach w trasę z rodziną więcej niż 3-osobową może być problem (przy 3 osobach zostaje jeszcze jedno siedzenia do zapakowania bagażu). Dla samego kierowcy miejsca jest wystarczająco, nawet dla kogoś o 193 cm wzrostu jak ja (nawet nie cofam fotela do końca). Z tyłu kobieta się również spokojnie zmieści, więksi faceci mogą już narzekać ;). Jeździłem wcześniej samochodem, który psuł się co miesiąc, więc Panda wydaje mi się samochodem zupełnie bezawaryjnym, jednak kilka usterek się przydarzyło - wymieniam je w innym punkcie. Polecam wszystkim, którzy pokonują duże trasy, ale też tym, którzy chcą wygodnie i łatwo poruszać się po mieście, nie wydając dużo na paliwo.
Zbiera się bardzo ładnie na wszystkich biegach, nie ma się co martwić o zbyt wolne wyprzedzanie ciężarówek. Dosyć hałaśliwy przy prędkościach powyżej 130km/h.
Czasami ciężko wrzucić wsteczny.
Wysokie zawieszenie na zakrętach, przy dużych prędkościach robi swoje. Niektórym przeszkadza mocne podskakiwanie na dziurach, mi osobiście nie przeszkadza.
Siedzi się wysoko, okna duże, zwłaszcza tylne. Problemów z parkowanie nie ma żadnych.
Jak na tą klasę auta, to przyzwoicie, nawet jak dla osoby o prawie 2 metrach wzrostu.
Zaczyna być hałaśliwe przy większych prędkościach.
Spalanie wspaniałe :).
Jak już pisałem uwzględniając spalanie i cenę zakupu, Panda wypada bardzo dobrze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW [l/100km]

Fiat Panda II Hatchback 5d