Ocena kierowcy - Fiat Panda II Van

Adam, 12 lat temu
Silnik 1.2 8v 60KM 44kW
Rok produkcji 2008
Fiat Panda II Van 1.2 8v 60KM 44kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Nie miałem żadnych problemów z silnikiem osiągi jak na takie autko zadowalające. Zalecam jednak tankować 98 w znaczynm stopniu poprawia przyśpieszenie i prędkość, silnik pracuje lepiej szybciej reaguje na pedał gazu i płynnie przyśpiesza.
Przez swoje położenie bardzo płynnie smienia się biegi nie maiłem żadnych problemów i osobiście bardzo odpowiada mi to rozwiązanie.
Za układ jezdny dałbym 4+ przez drogie wachacze wymieniałem przy 170 000km, a tak przez cały okres użytkowania wymieniłam tylko łożysko w kole.
Widoczność jest bardzo dobra ze względu na wysoką pozycję za kierownicą.
Jedynym minusem jest ogrzewanie przy mrozach poniżej -15 trudno jest ogrzać kabinę. Latem klimatyzacja manualna radzi sobie bardzo dobrze.
Posiadam van-a więc nie narzekam na brak miejsca z przodu.
Wyciszenie auta jest dobre, chociaż mógłby Fiat postarać się bardzej o wyciszenie tylnej części w wersji van, jak pada deszcz ma się wrażenie jakby otwarta bt=yła tylna klapa.
Zużycie paliwa podawane przez producenta to fikcja silnik 1.2 przy normalnej jeździe misato trasa to wynik od 5,8 do 6,5 chociaż udłao mi się osiągnąć wynik 4,1 ale nie przekraczałem 90km/h. Przy jeździe po autostradzie z prędkością 150-160km/h mój wynik to 7,3l. Jeśli chodzi o przeglądy to jest naprawdę tanio, przegląd co 20 000km części nawet w autoryzowanych serwisach nie są drogie. Po 2 latach użytkowania samochodu (koniec gwarancji) dalej naprawiam auto w serwisie ale nie wykonuję przeglądów tylko wymiana oleju i filtrów szkoda kasy. A jeszcze jedna rada świece zapłonowe serwis wymienia co 40 000km nie warto ja mam już zrobione na świecach 100 000km i nic się nie dzieje.
Przez okres 3,5 roku zrobiłemn tym autem 183000km wymieniłem łożysko w kole i to wszystko z nieplanowanych napraw, a przed końcem gwarancji popsuł się alternator i wymienili go w ramach gwarancji. Przy 160000km wymieniłem komplet hamulców z przodu i z tyłu wraz z nowymi tarczami i bębnami koszt ok 1100zł i przy 170000km wachacze koszt 800zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 60KM 44kW [l/100km]

5,7