Ocena kierowcy - Fiat Panda II Van

zmijak1@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Fiat Panda II Van 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : jezdziłem tylko benzyną ale zmieniłem zdanie -następny tez bedzie diesel.
Przeniesienie napędu : ślizga sie sprzegło
Inne : wydech tylni skorodował
Inne : pęknieta obudowa górna silnika
to udany model fiata zwłaszcza na miasto dla 2 osób lub 2+2, zaskakuje komfortem i silnikiem multijet.Naprawde polecam objezdzam yariski i inne cuda.Ludzie nie liczą sie z użytkownikami pand ale są czesto zaskakiwani :).zapomniałem dodać CD blaupunkt to totalny szajs.
Silnik MJTD to chyba najlepsze roziwązanie , ekonomiczny i mocny .Trochę głośny powyżej 120 oraz na zimnym silniku ale genialnie elastyczny na wyższych biegach .Bardzo mało pali srednio około 5 ltr/100 przy cięzkiej nodze.
skrzynia bez zarzutów , czasmi skrzypnie ale generalnie do przodu
To najbardziej mnie zskoczyło idalny komfort jak na tę klasę auta i jego wymiary .Ja nie mówię tutaj o przechyłach na ostrych zakretach =tu trzeba uważać ale o tym Że auto genialnie wybiera wszelkie dziury i nierówności .Zawiechy jakby z auta o klaśe wyżej .Mała uwaga panda z tym silnikiem ma inne amorki Sachsa.Układ kierowniczy też bajka .Fabryczny rozmiar opon 155/80/13 nadaje się do furmanki a nie do jazdy , auto pływa po drodze, po zmianie na profil 165/65-14 bajka , radzę wyproóbowac tez 165/70/13
rewelka co tu dużo mówiąc widze wszystko w koło jak w panoramicznym akwarium
zbyt blisko umieszcona konsola fotela, fatalny (wymyślił to chyba debil) wlew spryskiwacza,drzwi nie do końća otwarte potrafią same zakmnąc się z hukiem-uwaga na dzieci,brak rokładanej tylniej kanapy -to największy minus nadwozia ,
tu jest żle -auto zaprowywuje przednie szyby wieć trzeba mieć wentylator cały czas właczony na 1 , a z jego niezawodnośćią możńa polemizować, silnik diesla bardzo długo sie nagrzewa,w zimie czasami trzeba pojechac nawet 20 KM !!-brakuje przysłony na chłodniće.Nie mam klimy wieć auto w letnim słońcu bardzo sie nagrzewa w środku.
jak na te wymiary bez zarzutu , z tyłu miejsce tylko dla pasażerów z krótkimi nogami ale znośnie ,bagażnik tak samo , przednie fotele bez podparcia bocznego , kanapa z tyłu też nie ma wyprofilowań ,prawie płasko .Z przodu totalny luzik i pełna regulacja pozycji
głośno powyżej 110, diesel głośny zimny,jak sie jedzie 90 km/h spoko
sam wymieniam olej i filtry a silnik pali naprawde niewiele, wolę omijać serwisy Fiata, jak się coś zepsuje to dopiero pojadę -auto po gwarancji
tu możńa przyoszczędzić w stosunku na innych autach i serwisie , częsci używanych na tony , tylko lać ropę i jeżdzić na jednym baku spokojnie możńa zrobić 600 km
cały czas mam problemy z podśiwetlaniem konsoli i przełacznikami nawiewu , blacha bardzo cienka jak w konserwie , każde dotknięcie zostawia ślad ale nic nie koroduje
wymieniłem tarcze , tylny tłumik , klocki wszystko to w cenie po około 100zł , gorzej z oryginalnymi czesciami ale jak na razie poważnie nic sie nie psuje , martwie się o turbinę czasami puści czarny dymek przy mocniejszym wciśnieciu gazu , ślizga się sprzegło przy 40 tys trochę za wcześnie .Denerwuje światło lampek kontrolnych zwłaszcza w nocy-pulsuje, męczy lub dostajesz omamów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Multijet 16v 75KM 55kW [l/100km]

5,2