Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010 (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Po bardzo niedopracowanym zawieszeniu w punto 2 można by się spodziewać podobnego prowadzenia w grande. Nic bardziej mylnego! Grande prowadzą się jak po sznurku. Standardowa wersja nie jest ani za sztywna ani za miękka. Na zakrętach nie wyrzuca, nawet przy mocniejszym skręcie. Wersje sport mają w ogóle kosmiczne zawieszenie fabrycznie utwardzone i obniżone, ale tutaj nie o tym. Jedyne do czego mogę się przyczepić to stosunkowo mało trwałe...
~Marek
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Auto jedzie. W trybie "city" nawet fajnie się kręci. Nierówności raczej nie przenosi na kierownicę. Mam całe nowe zawieszenie a i tak na nakrapianym łatami asfalcie coś się tłucze - chyba to już magiel bo nic innego w zawieszeniu nie zostało co nie było wymienione na nowe i dobrej klasy. Nie ma co oczekiwać komfortu - auto podskakuje jak piłka na nierównościach. 1.2 jest powolny jeździ się maks 100 - 120 więc zakręty niestraszne. Gorzej że...
~RAF
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Autko dobrze trzyma się jezdni, o ile nie będziesz brał lekkiego zakrętu jadąc 100 na godzinę. Wtedy ogarnie Cię ten błogi stan lotu nad jezdnią i bardzo możliwej podróży w stronę nieba. Jadąc 130 na S'kach bardziej bałem się tego, że więcej nie wycisnę z silnika niż tego, że nagle przetnę 3 linie pasów i będę sprawdzał barierki energochłonne. Inni piszą, że słabo się trzyma na zakrętach, ale prawda jest taka, że raczej tym autem nie...
~fraxiu
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Bardzo pomaga w utrzymywaniu stałej prędkości :) Przed większością zakrętów nie ścieram klocków hamulcowych wystarczy wyhamowanie silnikiem. Auto trzyma się jezdni jak należy. Bardzo mi odpowiadam bo lubie sprężyste zawieszenie. Koła 15\" nie wpadają z mniejsze nierówności na drodze.
~crank1@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
I tutaj bylem mile zaskoczony. Kola 15 calowe, co prawda troche stuka na wybojach ale na zakretach to nie odchodzi za volkswagenami czy audicami, poprostu trzyma sie drogi jak jakas limuzyna. Bardzo mi sie to podoba
~martroj@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Przede wszystkim nic nie stuka i nie wali, buja na poprzecznych nierównościach, Trochę siada tył, ale to podobno taka uroda Punciaków. mogłoby być oólnie trochę cichsze, ale to może wina opon.
~MOSFET
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Buja strasznie. Na zakrętach dość niepewnie. Słabo amortyzuje dziury. Powyżej 100 km/h zaczyna pływać i nie czuć w ogóle samochodu. Poza tym w mieście jest ok.
~Artur
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Drogi się trzyma dobrze. Problemy z układem kierowniczym. Ściągało bardzo na lewo, wymienili przekładnie, ściąga mniej ale za to ciężko chodzi.
~Leszek
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Z przodu Macpherson a z tyłu belka skrętna. Proste ale działa. Zmieniłem opony z 175/65/15 na 185/65/15 i przyjemniej się jeżdzi.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
8,1
~Grzegorz
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Zawieszenie prawie idealne (raczej twarde) ,a dla kogoś kto lubi sportową jazdę na zakrętach to po prostu idealne.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d