Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Wtorek (vtorek@tlen.pl), 21 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
130.000 na karku ale dalej utrzymuję swoją dotychczasową ocenę że auto jeśli tylko troszkę o niego zadbać (w miarę regularne przeglądy i zajmowanie się tym co wygląda na to że sie psuje wcześniej) będzie raczej bezawaryjne, w sumie nigdy jeszcze mnie nie zawiodło jakoś poważniej, zawsze tam gdzie chciałem to dojechałem, fakt że czasem z problemami, ale nie oszukujmy się fiaty nigdy nie grzeszyły rewelacyjną niezawodnością :)
Tutaj żadnych zmian, jedziesz sam jest spoko, dorzucisz pasażerów jest gorzej no ale cóz to w końcu tylko 55Km dlatego nie ma co narzekać jak sie go dobrze zakręci to i zmieszcisz się do 100 w jakieś 15 sek :)
Nie jest najgorzej czasem problem z "2" ale chyab siada mi synchronizator, w porównaniu ze skrzynia Uno (rocznik 96) to skrzynka w Puncie jest wprost rewelacyjna
Amory wymienione przód i tył, zrobione wachacze z tyłu jest ok, wprawdzie nie jest to sporting ale nie udało mi sie go jeszcze wyprowadzić z równowagi :) a czasami sobie nie żałuje
Do słupków trzeba sie po prostu przyzwyczaić, reszta jest ok nie ma problemu z parowaniem szyb w każdym razie dmuchawa sobie radzi bez problemów,
To samo czyli wszystko na swoim miejscu, przełączniki łatwo dostępne, zegary nieskomplikowane, fotele mogły by być troszkę wygodniejsze ale byłem moim autkiem w Wiedniu i jadąc na raz te 500 km nie miałem później ze sobą żadnych problemów, po prostu fotele są dobre jak na to auto
Można w końcu powiedzieć że dobrze, w zimie wnętrze dość szybko łapie temperaturę i jakoś nie narzekam, po kilku km robi sie cieplutko a jak sie wyjedzie na trasę i da sie grzanie na max to nie da sie wytrzymać, robi się po porstu duszno
Jako kierowca nie mogę narzekać (1,80 wzrostu) i nie muszę odsuwać siedzenia do tyłu na maxa, z tyłu gorzej i jeżeli chcecie jeździć w 5 osób to muszą one być szczupłe
Bez zmian (tylko plastiki coś bardziej tzrzeszczą 130kkm robi swoje - ale na to jest rada: trzeba podgłośnić radio :) )
Materiały dosc tanie, robocizna jesli zrezygnowac z ASO tez nie jest najdrozsza, przeglad "u pana Władzia" kosztował mnie 300 złotych, robocizna+pasek rozrządu+olej+świece+wszystkie filtry+klocki hamulcowe, przykrośc sprawił mi tylko zatkany przewód hamulcowy, efekt obie tarcze do wymiany + klocki i razem z robocizną prawie 300 zeta. Po 120000 wymiana oleju, świec i filtrów, 150 zlotych i po zawodach, nie sa to jakies straszne pieniadze a autobusem nie musze jezdzic
Kupiłem w 2000 roku za niecałe 20000, w 2002 wycenili mi je w komisie Fiata na jakies max 15.000 czyli rok użytkowania kosztował mnie jakieś 2500 zlotych strat - jeśli to tak można nazwać jak dla mnie ani nie mało ale też i nie bardzo dużo
Grzanie szyby jakimś cudem ozdrowiało samo, czasem zacina sie zamek bagażnika, i w sumie nic wiecej nie mogę teraz wymyslić
Coraz większy przebieg coraz więcej kłopotów, siada synchronizator "2", coś jakby ucieka płyn z chłodnicy (jeszcze się dokładnie nie przyglądałem), no i przygoda z hamulcami w trasie (zatkany przewód) które jednak nie unieruchomiły auta i dojechało o własnych siłach pod dom, mrozy nie robią na puncie większego wrazenia trzeba tylko popatrzeć czasem na akumulator (mój ma 2 lata), czyli ogólnie silnik ok na razie nie zapowiada sie że trzeba będzie coś z nim robić, bardziej boję się o osprzęt
Fiat Punto I Hatchback