Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Silnik 1.7 TD 70KM 51kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Potrafił zapalić ze spalonymi świecami żarowymi, tyle tylko że strasznie dużo dymu robił przy starcie i trochę głupio było u naszych zachodnich sąsiadów na ich czystych osiedlach stawiać zasłone dymną.
Trzeba przyznac ze dość przyjemnie się prowadzi i ma nawet nienajgorsze przyśpieszenie
Na razie nic złego się nie działo
Chyba łożyska sie trochę za często psują. Być moze w tej wersji silnikowej przednie amortyzatory mogą byc lekko przeciążone. Chociaż aktualnie jeżdze juz chyba ponad 4 lata bez wymiany i przechodzi kontrole techniczną.
Najbardziej mi się podoba to że nie trzeba pamiętać o włączaniu i wyłączaniu świateł, bo zasilanie jest odcinane po wyjęciu kluczyka.
W zimie trochę długo mu zajmuje rozgrzanie się do odpowiedniej temperatury
W sumie to jest w nim dość głośno przy większych prędkościach i silnik wtedy ryczy.
Niestety jak sie przyciśnie i włącza sie turbo to trochę sporo pali, ale to już chyba po prostu mankament turbosprężarki.
Samochodzik ma już 14 lat i w sumie nic poważnego się z nim nie działo dodam że jest powypadkowy tak że tym bardziej to dobrze o nim świadczy. Jeździ się nim fajnie, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a mógłby to zrobić bo rok temu Jechałem nim do Francji (2800km w obie strony). Spaliły mi się wtedy świece żarowe (nie wymieniane od 6 lat), ale i tak mogłem kontynuować jazdę bez naprawy, którą wykonałem dopiero po powrocie do Polski.
Na razie nie miałem uciążliwych głupich usterek no może poza tym że zamek do bagażnika mi się zaciął i nie mogę go otworzyć kluczykiem
Tu jest trochę gorzej bo nie mogę powiedzieć że się często psuje. Jeżdżę we Wrocławiu tak więc na zawieszenie chyba też nie mogę narzekać bardzo. Najbardziej mnie ostatnio zabolał termostat bo najtaniej kosztuje 160zł oryginał około 370zl. Niestety ta wersja silnikowa ma to do siebie że części które nie są standardowe do wszystkich modeli to tu niestety są dość drogie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 70KM 51kW [l/100km]

6,6