Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

tomekk, 15 lat temu
Silnik 1.7 TD 70KM 51kW
Rok produkcji 1996
Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : trzymając auto na obrotach po prostu to nie dizel niezle śniga
puntu mnie i moich znajomych naprawde zadziwiło to dobry samochód
w zupełności wystarcza do nasy auta mułowaty na niskich obrotach ale ale po załączeniu się turbiny daje satysfakcję dobrze przyspiesza 160km h to nie problem we doje z żoną udało nam się wycisnoć raz 180 ale to jest przesada nie prubujcie ale to auto może więcej to nie żart potrafi brać olej po przebiegu 180 tyś nic nie robiłem silnik mocny
precyzyjna biegi wchodzą gładko długi drążek jedynka trochę krutka trzeba szybko zmieniać po ruszeniu na dwa ale bez problemu ruszy z dwujki a nawet trujki
sztywny auto dobrze trzyma się drogi w ostrych zakrętach jest tez dobrze nie przechyla się ma wspomaganie jest też super łatwośc manewrowania zwrotnosć jest duża zużycia części gumowo metalowych ale to normalne i przy silnym bocznym wietrze potrafi bujnoć autem
widoczność w normalny dzień jest ok ale i tu kilka wad za małe lusterka problemem jest duża przestrzeń martwa ale można sobie z tym poradzić porowanie przedniej szyby czasami doprowadza do szału słabe światła mijania i to jest problem nocą długie są ok
dla dwojga super wszystko na swoim miejscu proste intuicyjne fotele dość twarde wygodne siedzi się wysoko i to jest duży plus z tyłu jak to z tyłu ale jest wystarczająco bagażnik na tygodnioowe zakupy w sam raz mam wersję trzy dzwiową duże drzwi bardzo ułatwiają zajmowanie miejsca równierz z tyłu punto zaskakuje
grzać grzeje przydało by się terz chłodzenie ja niemam ale są wersje z tzw aire polecam mo i wada maj większa to parująca szyba
duzo miejsca dla dwojga z przodu super z tyłu ok
w dizlu jest nie za cicho przy dużych prędkościach słychać ale znośnie
auto jest ekonomiczne częsci nie sa drogie a zużycie paliwa w normie da się nim jeżdzic ekonomicznie
dobr rosądny samochód za małe pieniądze bardzo polecam jako pierwszy samochód dla pań bardzo przyjazny i ładne dla panów energiczne
z drobiazgów to kilka krotnie złamał mi się przesłonka przeciw słoneczma po zatym to drobiazgi
większe wymiany to świece żarowe kilka razy akumulator przewody chamulciwe a tak po zatym to standardowe wymiany płynów paskówi filtrów jak się tego pilnuje to auto jeżdzi bez zarzutu

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 70KM 51kW [l/100km]

5,7