Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

elmo81, 10 lat temu
Silnik 1.2 i CNG 52KM 38kW
Rok produkcji 2005
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Małe spalanie w trasie.
Inne : falujące obroty na luzie ;/
Generalnie, problemów nie ma, nie jeżdżę jak rajdowiec, raczej delikatnie, jak z kobietą się obchodzę ;) Dlatego ocena jest dobra, na moje 7 tysi w roku zupełnie wystarcza.
Z silnikiem ( odpukać! ) problemów nie ma, chyba, że z krokowym ;) tutaj trzeba będzie dokonać wymiany, niestety razem z przepustnicą bo to części zintegrowane ze sobą, pomimo ciekawych wpisów i filmików jak to bohater wyrzuca korkowca i wkłada nowego ;)
Nie narzekam, zawsze jeżdżę na manualu, nie zacina się, nie ma problemu z dwójką.
Tutaj również nie czepiałbym się, auto lepiej trzyma się drogi, gdy jedzie się z rodzinką ofkors albo choć z kobietą ;)
Dla kurdupla jak ja ( 170 cm ) dobre ułożenie/regulacja siedzenia to podstawa. Lepsze parkowanie tyłem niż przodem!
Bez ciśnień! Jak se pościelisz...
Szybciej się nagrzewa niż w upale chłodzi :) czasem zimny łokieć tylko pomaga!
Miejsca jak dla mnie jest full, pasażerowie też nie fochują, nawet jak się jedzie z pełnym składem z tyłu.
Nie narzekam!
Zimą, zwłaszcza taką jak teraz, pali troszkę więcej w mieście, nawet do 8/100, ale w trasie do 4,7 potrafi spokojnie zejść, oczywiście gdy lecimy 120/130 km/h ;) Co do części, jak to FIAT oryginały tanie nie są ale zastępniki czasem są lepsze, choć nie miałem okazji by to sprawdzać na szczęście!
Co do ceny, pewnie można oczekiwać więcej ale takie auto zawsze się dobrze sprzeda, jeśli się o nie dba.
FIAT jest delikatny, jedyna usterka, to póki co potencjometr, ale żeby go naprawić ( czytaj wstaw nowy po rozkręceniu połowy deski, przy okazji można wymienić żarówki od pokręteł :) )
Przepustnica, a właściwie silnik krokowy, niestety czeka mnie wymiana całej przepustnicy, a to koszt 380 pln, generalnie FIAT to zwykle jakieś usterki elektryczne ;) alternator, mechanizm od wycieraczek, aku itp. itd.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i CNG 52KM 38kW [l/100km]

6,3