Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

raul, 19 lat temu
Silnik 1.2 i CNG 52KM 38kW
Rok produkcji 2003
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Jest to autko na gwarancji. Poprosiłem aby zajęli się usterkami. Niestety dwie poważne usterki nie były usunięte. Poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego nie dokonano napraw. W odpowiedzi na pierwszą usterkę usłyszałem że możliwe jest uszkodzenie komputera i trzeba to sprawdzić, ale że nie posiadają w tej chwili zamiennika to zrobią to przy następnym przeglądzie. (jednak robię nie wiele kilometrów i następny przegląd wypadnie po gwarancji). Druga usterka to juz problem. W odpowiedzi usłyszałem że będzie to mnie kosztowało 1500 zł (części i robocizna). Byłem zaskoczony taką odpowiedzią ponieważ okazało się że nawet nie stwierdzili co jest przyczyną , tylko odrazu starali się mi uświadomić że to może być moja wina. Mam wykształcenie w kierunku mechaniki samochodowej i to na co serwis wskazuje nie ma wytłumaczenia. Wymusiłem na serwisie weryfikację uszkodzenia. Opis usterki: Od pewnego czasu auto przy ruszaniu (puszczaniu sprzęgła) zaczyna bardzo "drżeć" i stukać co przenosi się na całą karoserię. Serwis potwierdził ten stan ale powiedzieli że to pewnie spalone sprzęgło albo że musi się to ułożyć. Znam budowę sprzęgła i nie bardzo wiem o co im chodziło. W dodatku usterka ta nie występuje rano po długim postoju, tylko w trakcie codziennej eksploatacji. Jeżeli było by to spalone sprzęgło to usterka była by odczuwalna cały czas. Użytkuję kilka samochodów i mimo przebiegu np. 200tyś (seicento) nie wymianiałem jeszcze tarczy sprzęgła!!! To samo dotyczy innych aut.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i CNG 52KM 38kW [l/100km]

5,9