Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

GKrk, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2003
Fiat Punto II Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Jedyna wada tego samochodu - silnik benzynowy. Nie toleruję gazu w aucie. Gdy kupowałem go ponad 2 lata temu roczny przebieg miałem ok. 10-11 tys. Teraz jest ponad 2x więcej. W przyszłym roku jak okoliczności pozwolą - zmienię go na diesla.
Na wyższych obrotach - rakieta, bez problemu dotrzymuje tempa mocniejszym wozom, nawet t-dieslom na common-railu - ale trzeba go przycisnąć. Jak się go nie goni - wącha paliwko.
Nie jest wzorowa - za długa piątka, za długie główne przełożenie. Trzeba się uczyć jej używać do tego silnika. Z drugiej strony - przy takiej skrzyni i spokojnej jeździe autko potrafi być bardzo oszczędne. Trochę haczy - ale to przypadłość wielu modeli i trzeba się nauczyć zmieniać biegi tak żeby ni haczyło - da się bez wysiłku...
Bez wyczynu, kiepski pomysł z oponami 165/70/14 - powinni dać coś szerszego. W normalnej jeździe OK. Póki co bez usterek.
Do przodu i na boki - dobrze. Do tyłu trochę przeszkadzają słupki tylne (5d) - ale ta przypadłość dotyczy wielu innych modeli...
Jak dla mnie bomba - nie szukam dziury w całym, nie mam problemu z przyciskami otwierania szyb na konsoli czy regulacją lusterek między siedzeniami. NIe wiem co złeg widzą w tym zblazowani pismacy motoperiodyków. Kwestia przyzwyczajenia i jest OK. Siedzenia bardzo dobre, regulacja lędźwiowa nawet 1000 km w siodle nie męczy pleców. Brawo.
Coż brak klimy. To co nawiewa - dobrze chłodzi, dobrze grzeje.
Dla mnie ok.
Na postoju, pod czerwonym światłem nie słychać że silnik pracuje. Na wysokich obrotach go już słychać -ale to całkiem akceptowalny dźwięk.
Cóż benzyna 1.4 16v 95 KM - przeciętna z 36000 km - 6,8 l/100 km (notuję dane) Przy spokojnej jeździe spokojnie schodzi do 6,5 l/100 w mieszanym i 7,2 w mieście.
Jak kupowałem można było sporo wynegocjować we Fiacie - wtedy za te pieniądze u konkurencji takiej bryczki bym nie kupił.
Jak na 36000 spisuje się całkiem przyzwoicie. Było parę drobiazgów. Ale odpukać na razie OK.
Póki co brak. I niech tak pozostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

6,2