Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

pawelg5@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 D 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Hatchback 1.9 D 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce to naprawde zyleta
jest w super stanie poza tymi uszczelniaczami, pozatym nic nie nawalalo np amortyzatory sa od nowosci nie wymieniane a chodza jak nowe nie planuje sprzedawac tego samochodu w najbliszym czasie jak bede zmienial nie wykluczam ze to bedzie fiat koniecznie diselek.
Mam go od roku silnik podobno jest niezawodny ale mi poleciały uszczelniacze zaworów i cieknie olej naprawa jest dość droga, pewnie jak to naprawie będzie ok więc warto sprawdzac przed kupnem czy nie ma śladu oleju na przodzie silnika mam 1,9D pali ok 5,5 - 6,5 l/100 jak sie rozgrzeje jest raczej cichy w miare dynamiczny
skrzynia bardzo dobra czasem tylko wseczny sie przycina ale nie mam problemów, ale podczas jazdy słychać dzięk jak by lekkie tarcie jak jest wrzucony biek nie wiem od czego moze to skrzynia moze coś innego
Układ jezdny dośc dobry lepszy niż w peugeocie 306, jest dość wysoki może na łukach troche zabardzo się wychyla poza tym ok
Widoczność dobra szczególnie przez przednia szybe tylna troche mała ale ja widze, bez zastrzezen
wszystko tam gdzie powinno byc radio wysoko umiejscowione bardzo mi sie to podoba.
tu musze wypowiedziec sie negatywnie wentylacja i nagrzewanie bardzo słabe szyby paruja szczegolnie boczne wiec trzeba pokrecac na wyzsze obroty dmuchawe a to halasuje duzy minus
jest ok ale ocieram sie prawa noga o boczek deski rozdzielczej pozaty super samochod duzy miejsca jest wiecej niz np. w mercedenie 190 serio wiem bo jedzilem, wysoki wygodny i pakowny fajna stylistyka jak juz na ten rocznik mam punto z 2000
moze byc jak by nie ten szmer chyba ze skrzyni to wirecz bosko plastiki nie trzeszcza
spala tak dość roznie nieraz za 50zł robie 250km a czsem duzo mniej np 150, przeglad robie w normalnej stacji kontroli koszty uttzymania sa bardzo niskie praktycznie nic sie nie psuje
ja kupielem w zeszlym roku disla z 2000 za naprawde rosadna cene:) mysle ze lepiej znalesc uzywane punto w idalnym stanie niz leciec po nowy samochod za 3 4 razy tyle a efekt podobny no chyba ze chcemy uzywanego pegota to ok wtedy lepiej kupic nowy:)
nie ma usterek
uszczelniacze zaworow