Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d

Grzesiek, 13 lat temu
Rok produkcji 2010
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d  1.4 77KM 57kW 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Spodziewałem się, że 77KM to będzie malutko. Jak narazie miło mnie zaskakuje.
Samochód spisuje się świetnie. Odczuwam naprawde spory skok w porównaniu z wysłużonym punto II. Broni go wygląd i stosunek jakość do ceny.
Po przesiadce z Punto II czuje wyraźnie, że ma więcej mocy. Silnik sprawuje się na razie całkiem nieźle. Jest dość cichy, jak na auto w tej klasie.
Samochód prowadzi się świetnie. Manewry zdecydowanie ułatwia wspomaganie City.
Mogłoby być lepiej. Z pozycji kierowcy ciężko ocenić gdzie jest przód samochodu.
Dobrze rozmieszczona obsluga wycieraczek, kapitalne przyciski na kierownicy (szczególnie cenię sobie zmiane głośności radia i wybór kanału). Mankamentem jest nieporęczny schowek pasażera.
Samochód jest wyjątkowo szczelny. Jest to o tyle minus, że w zimie bez nawiewu na przednią szybę, w kilka sekund zaczyna ona parować.
Najmniejszych zastrzeżen brak. Każdy ma wystarczająco miejsca, a fotele są wygodne.
Jak juz pisałem wcześniej. Jest cicho.
Napraw, ani przeglądu jeszcze nie doczekałem. Spalanie mogłoby być mniejsze, ale na ocene przyjdzie czas w sezonie letnim.
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w swojej klasie Punto Evo ma najlepszy stosunek jakość/cena.
Póki co tylko parujące kierunkowskazy - drobiazg.
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d