Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d

Tomek, 11 lat temu
Silnik 1.3 16v Multijet 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d  1.3 16v Multijet 90KM 66kW 2010 - Oceń swoje auto
Jestem jak najbardziej na tak. a czytając opinię pana Krzyśka to uważam że ona ma chyba całe życie pecha skoro mu się takie cuda na kiju dzieją i to przy 6000 km przebiegu. panie krzyśku proponuję Orbit, obniża pH (pecha) ;)
Co do silnika w tym autku, 90KM do niecałego 1000kg to odpowiednia moc. Jeżdżę nim wraz z trzema innymi kolegami co tydzień trasę 300 w jedną i 300 w drugą storę i biorąc pod uwagę że każdy z nas z bagażem waży ok.120kg to z przyspieszeniem i wyprzedzaniem nie ma problemów
skrzynia zsynchronizowana z silnikiem. zakres prędkości max na każdym biegu jest taki jak we wszystkich silnikach diesla o tej mocy, także jest ok.
Jeżdżę od nowości po Wrocławiu (w kwietniu 3 lata minie), a tu kostka zamiast asfaltu, dziura na dziurze, a ja ostatnio z ciekawości wjechałem na trzepaki, i co się okazało ok.80% skuteczności amortyzatora na każdym kole, to też nie :)
Widoczność jest w miarę okey, gdyby nie te śmieszne trójkątne szybki między drzwiami a przednią szybą, to rozwiązanie troszkę utrudnia, ale da się z tym żyć,
jak klima jest nabita to dmucha jak tralala, ostatnio się tylko wiązka kabli od opornicy przepaliła, ale w serwisie zrobili to w godzinę w ramach gwarancji i hula jak oszalała, także też okey
no ja mam 182 cm, i 3 pozostali koledzy którzy ze mną jeżdżą też, każdy prawie po 100kg i jeszcze nie spotkałem się z opinią żeby im się siedziało jak w fotelikach dla dziecka:), nikt nie mówi o prostowaniu nóg z tyłu ale z kolanami przy brodzie też tam jeszcze nikt nie siedział:)
od 140 km/h widać różnicę a tak to nie trzeba do siebie krzyczeć jak się rozmawia, czyli okey
jak na te trasy i prędkości to ja jestem zadowolony:)
od nowości, wymieniony głośnik w prawych przednich drzwiach bo membrana zaczęła trzeszczeć (do od słuchania głośno muzyki z basem ;) ), wiązka kabli od opornicy (nawiew), mechanizm opuszczania szyby w lewych tylnych drzwiach (kolega na siłę chciał opuścić szybę do końca;) ), więcej grzechów nie pamiętam:)
brak jakichkolwiek od wyjazdu z salonu, kwiecień 2010

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16v Multijet 90KM 66kW [l/100km]