Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d

Mateusz Olszewski, 5 miesięcy temu
Silnik 1.3 Multijet 16v DPF Start&Stop 75KM 55kW
Rok produkcji 2011
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d  1.3 Multijet 16v DPF Start&Stop 75KM 55kW 2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce brzytwy jednocześnie bardzo delikatne w działaniu.
Silnik : Moc 75 koni mechanicznych na autostradzie 180 licznikowe osiągnęło dynamika na naprawdę przyzwoitym poziomie no i spalanie fajne.
Kompaktowe dobrze spasowane nie rdzewieje mało pali dynamika dostateczna nie psuje się piękny kolor i linia nadwozia.
Łatwy w naprawie nie drogie części bardzo oszczędny dynamika na dobrym poziomie jedyne co nie wszystkim przypadnie do gustu to charakterystyka pracy tego motoru. Osobiście uważam, a uwielbiam silniki wysokoprężne że pracuje oryginalnie i ja to w nim lubię. Olej i wszystkie filtry wymieniane co 10 tys. km co za tym idzie pracuje elegancko.
Precyzyjna praca lewarka jedynie można w ostateczności przyczepić się do dosyć długiego skoku lewarka. Olej w skrzyni wymieniany co 50 tyś kilometrów. Pracuje bez zastrzeżeń.
Pewnie się prowadzi gdzie mu wskaże tam pojedzie jest dosyć sztywne koła 15" 185/65 ładnie tłumią nierówności oczywiście nie jest zawieszenie wielowahaczowe lecz zwykły pojedynczy wahacz i belka z tyłu ale daje radę i jest tanie w naprawie na oryginalnych częściach rzecz jasna.
Piękny kolor oryginalna ciemna zieleń ogólnie zauważyłem że gama kolorów w Punto Evo jest nadzwyczaj ładna i inna niż u konkurentów u których górują czarny, srebrny ewentualnie grafitowy. Przede wszystkim zabezpieczenie antykorozyjne jest na wysokim poziomie nie zauważyłem nigdzie rdzy.
Bardzo dobra duże szyby duże lusterka boczne tylko troszkę za mala tylna szyba ogólnie jest elegancko.
Wszytko po ręką materiały dobrej jakości nic się nie popsuło wszytko działa bardzo ładny zestaw zegarów.
Klimatyzacja w lato radzi sobie bardzo dobrze, na czas nabijana oraz odgrzybiana. W zimę ogrzewanie wręcz może ugotować w środku na twardo . Nagrzewa się całkiem szybko.
Jest to auto raczej z przeznaczeniem miejskim ale mimo to miejsce w środku na poziomie zadowalającym jeżdżę nim dużo tras 3 osobowa rodzina miejsca wystarcza w zupełności. Całkiem spory bagażnik. Jedyne co może trochę przeszkadzać to próg załadunkowy ale tragedii nie ma.
Jestem bardzo zaskoczony poziomem wyciszenia bo jest na wysokim poziomie fiat bardzo się poprawił w tej kwestii powyżej 130 zauważalnie słyszalny szum wiatru no ale i tak jest super.
Jak już wcześniej pisałem części tanie dostępne naprawy łatwe do wykonania większość rzeczy wykonuje sam bez problemu.
Auta nie drogie na rynku wtórnym za te pieniądze otrzymujemy auto które nie rdzewieje fajnie wygląda i jedzie całkiem sympatycznie jest stosunkowo tanie w utrzymaniu.
Poza elementami eksploatacyjnymi które trzeba wymieniać nic się raczej nie dzieje raz wymieniłem zamek drzwi kierowcy bo centralny zamek przestał działać poza tym dobrze.
Auto nigdy mnie nie zawiodło zawsze dojechało do celu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Multijet 16v DPF Start&Stop 75KM 55kW [l/100km]

Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d