Ocena kierowcy - Fiat Regata Sedan

cola.werewulf@mail.ru, 20 lat temu
Silnik 1.7 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1989
Fiat Regata Sedan 1.7 D 60KM 44kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Kupiłbym gdyby jeszcze produkowali. Moim drugim samochodem jest Tipo 1.9TD granturismo. Tipo jest wygodniejsze w środku i ma mocniejszy silnik cała reszta jednak jest do bani.
Odpala w zimie bez problemów. Świetnie ciągnie jak na tak słaby silnik (to zasługa prawie płaskiego momentu z maksimum przy 3000rpm)
Biegi wchodzą zupełnie nieźle, gdyby wymienić cięgła byłoby super. Niestety te cięgła są cholernie drogie.
Świetnie trzyma się drogi. To lubię. Twarde zawieszenie i proste. Tylne nie do zdarcia (tulejki wahaczy 5PLN sztuka, poduszka amortyzatora 25PLN - to są ceny!). Przednie zawiesznie wyglada delikatnie, ale jest bardzo trwałe. W razie zużycia nie ma tragedii (wahacz 70PLN + końcówka drążka 30PLN).
Widoczność bardzo dobra, ale... W zimie masywny przedni słupek + śnieg poza zasięgiem wycieraczek tworzą szeroką, nieprzyjemną przy skręcie w lewo, martwą strefę.
Fotele przednie średnio wygodne. Tylna kanapa jest super (ale mam z modelu 100S). Bardzo wygodne przyciski (podświetlane światłowodami) przy kierownicy.
W lecie super. W zimie wolno się nagrzewa mimo sprawnego termostatu i nagrzewnicy.
Dużo miejsca z przodu i z tyłu. I ten ogromny bagażnik.
Na zewnątrz słychać, że to diesel, ale... jak wezmę kogoś do środka (kto nie wie, że to diesel) to nie chce mi wierzyć.
W mieście ~6.6l/100km. W trasie ~5l/100km. Części łatwo dostępne i bardzo tanie.
Z używanych wózków z tego okresu nie znam lepszego pod względem: miejsca w środku, ceny części, niezawodności, zużycia paliwa.
Jakoś nic się nie psuje. Tylko ta RDZA!
Tylko pompa wodna (opisałem na forum dyskusyjnym). RDZA! (musiałem wymienić progi).
Fiat Regata Sedan