Ocena kierowcy - Fiat Regata Sedan

dzimi@friko4.onet.pl, 23 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1987
Fiat Regata Sedan 1.9 D 65KM 48kW 1984-1989 - Oceń swoje auto
W ciągu 7 lat eksploatacji wiele było drobnych napraw tego samochodu, trudno jednak mieć pretensję, że po 200tys. km "wysiadło" łożysko w kole. Myślę, że każda zamieszczana tu opinia jest zawsze w pewnym stopniu subiektywna, obarczona sentymentem właściciela do swojego pojazdu. Wielu moim znajomym trudno uwieżyć, że przecież Fiat a tyle potrafi. NIGDY nie stałem w polu, NIGDY nie byłem holowany a sam holowałem nie raz "markowe" auta, NIGDY nie bałem się wyruszać nawet w bardzo daleką podróż z trójką małych dzieci. Dałbym ocenę 4,5 ale jak wiecie nie ma tu połówek. Mam tylko nadzieję, że kolejny samochód który kupię będzie w stanie dorównać REGACIE!!!
Żadnych zastrzeżeń, w ciągu 7 lat nie było jakichkolwiek problemów, trochę głośny ale spójrzcie na przebieg
Skrzynia w porządku natomiast linki zmiany biegów fatalne, wprost nie da się jeździć bez przesmarowania
Po ustawieniu zbieżności kół samochód stabilny jak czołg, opony 14" robią swoje, niewrażliwy na koleiny, ostatnio dostałem uderzenie boczne i samochód tylko się zakołysał, stuki dochodzące z podwozia przy pokonywaniu poprzecznych garbów
Bardzo dobra w każdą stronę
Regulacja pionowa kierownicy, sygnalizacja najważniejszych mediów w aucie, wszystko w zasięgu ręki
Parowanie szyb chyba standardowe dla Fiata, dmuchawa na ostatnim biegu załatwia temat szczególnie w mokre dni
To prawie klasa Mercedesa, chcąc zmienić samochód trudno mi jest znaleźć coś równie obszernego, rozstaw osi 2,60m bagażnik niemal 500l
Silnik przypomina o sobie, powyżej 110km/h dokuczliwe szumy wiatru
Przejechałem nim 160tys. km. Średnie zużycie paliwa jest na poziomie 5,6-5,7l/100km, w trasie nie przekraczając 110km/h można zejść do 5,2l/100km, dolewek oleju nie ma, przeglądy po tylu latach robię sam, naprawy sporadycznie np. łożysko w tylnym kole przy przebiegu 280tys. km
Samochód jest już bardzo stary, rdza go zaczyna zjadać od spodu jednak przy cenie w granicach 5000 zł trudno chyba wydać właściwy werdykt w tej kategorii. Ja oceniam na 5
Ciągle jakieś kłopoty z nawiewami, centralny zamek w "mokre dni" wariuje
Żadnych problemów w trasie, wymiana łożysk w kołach, po 230tys. przebiegu wymiana amortyzatorów i łożyska w pompie wodnej
Fiat Regata Sedan