Lista ocen Fiat Sedici (66) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~similar
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
silnik Suzuki (tożsamy z SX4), spełnia normy EURO 5 więc ekologiczna przyszłość miejska jeszcze długo przed nim, dość oszczędny miasto (normalna jazda - 7,6-7,8l/100km), trasa (przy prędkościach 90-110km/h - 6,5-6,9/100/km), autostrada (143-150km/h - 7,4-7,8l/100km), mała prędkość maxymalna (wersja 4x4 - 175km/h, choć ja w 3 osoby i full bagaż doszedłem do 165km/h i więcej było już ciężko oraz głośno), wolno się rozpędza (11,5 s do 100km/h - z...
~Michał S
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
Wysoko oceniam elastyczność w trasie biegi (5 i 6). Ze względu na specyfikę diesla 1 i 2 dość krótkie ale 3 i 4 bardzo elastyczne do miasta. Parametry jednostki napędowej dają poczucie bezpieczeństwa i prawdziwą frajdę z jazdy. Nieschodząy uśmiech z twarzy :-) Kulturę pracy oceniam jednak na 4 plus, ze względu na nieco niewystarczjące wyciszenie pracy silnika. Aczkolwiek można do tego przywyknąć bo silnik jest rewelacyjny i znosi wiele. Jak...
~lawender
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Silnik w tej wersji to prawdziwy cud. Czytając komentarze, zastanawiając się nad wyborem auta, bardzo sceptycznie podchodziłem do motoru Fiata. Po pierwszej jeździe wysiadałem pod wrażeniem. Silnik pracuje równo, \"nie tłucze\". Auto bardzo szybko reaguje na pedał przyspieszenia, co wbrew pozorom, patrząc na bryłę pojazdu nie było dla mnie takie oczywiste. O spalaniu zamieszczę kilka słów niżej. Pod każdym względem najwyższa ocena.
~doomin
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
Silnik to rewelacja. Przyśpieszenie wbija w fotel.Oczywiście że jest trochę głośny ale co to za przyjemność mieć turbo diesla i go nie słyszeć - on musi mruczeć. Jeśli chcesz kupić ten samochód z silnikiem benzynowym to się dobrze zastanów. Po 10 tyś nadal jest rewelacyjnie.
~Robert
Hatchback 5d 2.0Multijet DPF 135KM 99kW
Nie są to osiągi sportowe, ale silnik wystarczająco dynamiczny i elastyczny(320 Nm przy 1500 obr/min.) Przeciętna kultura pracy. Trzeba pamiętać, że auto jest wyposażone w filtr cząstek stałych (DPF)- na razie bez problemu.
~ja
Hatchback 5d 2.0Multijet DPF 135KM 99kW
Silnik znakomicie \"ciągnie\" w zakresie 1700-2500 obrotów. Są problemy podczas np. skręcania i prędkość 30/h: dwójka nie chce wskoczyć, a dla trójki za wolno. Przy prędkościach 50-160/h niepokonany, dociągnął do 185
~jarku99
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Silnik póki co pracuje bez zastrzeżeń. Praca równomierna . Bardzo elastyczna jednostka napędowa. Po przesiadce z diesla trzeba przyzwyczaić się do delikatnego operowania pedałem przyspieszenia. kultura pracy ZNAKOMITA.
~maniuś
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Nikt nie nazwie nas zawalidrogą, wystarczy depnąć aby nasz fiacik rozpedził się do setki w 10,5s. Silnik 107 koni w autku o masie 1100kg to niezłe połączenie. Suzuki ten sam silnik montuje w Grand Vitarach - cięższych o pół tony.
~ Tadek
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
Jest poprawa. Kolega który ma 107 koni mówi że ten 120 lepiej chodzi, jest bardziej elastyczny. Ale do wyprzedzania trzeba na obrotach podchodzić a wtedy spalanie chwilowe do 20 l.....
Dziennik kosztów dla Fiat Sedici
6,9
7,6
8,3
~Geomarek
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Silniczek według mnie wspaniały. Mimo 107 KM mocy jest bardzo żwawy. Skrzydeł dostaje dopiero od 3500 obrotów. Ważne przy wyprzedzaniu, ten silnik lubi obroty,dlatego redukcja biegów do 4 jest wskazana.