Lista ocen Fiat Sedici (63) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lawender
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Przełożenia przypadły mi do gustu. Trudno będzie się odzwyczaić kiedy przyjdzie czas zamiany auta. Nie jestem rajdowcem. Przekładam ekonomię nad elastyczność. Skrzynia daje mi do wyboru który wariant wybrać. 1 - 2 biegi do klasycznej jazdy w terenie, idealne do staczania się ze stromych zjazdów, nacierania na podjazdy. 3 - 110km/h (6k-7k/obr) i mamy jeszcze zapas (można się pokusić o 8k) pełna dynamika, auto żywe, zwinne, dające...
~nemo773@op.pl
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
Przy temperaturze ok -15 stopni, nie mogłem wbić 1-wszego biegu, 2-gi bieg haczył i czasem, aby go wrzucić trzeba było najpierw wrzucić 3 lub 4 bieg a następnie 2. W serwisie Fiata usłyszałem, że ten typ tak ma, dopiero po wysłaniu maila z opisem sytuacji do Fiat Polska, otrzymałem telefoniczne wezwanie do serwisu. Okazało się, że musi zostać wymieniony synchronizator 1 i 2 biegu oraz jakaś zębatka. Po naprawie, oczywiście na gwarancji,...
~similar
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
skrzynia dość cicha, lekko chodzi i ma krótkie - wygodne skoki, jest pięciobiegowa (taka sama jak w Suzuki SX4), kiepsko wchodzi tylko bieg wsteczny (najlepiej robić to na półsprzęgle) - ale tak było niemalże od początku - to bolączka tego modelu, cała reszta OK - cicho, krótko, gładko, bezawaryjnie, bezobsługowo (zmiana oleju w przekładni zalecana po 120 tyś km lub po 9 latach uzytkowania).
~msjacek@op.pl
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
trudno wchodzi jedynka, pozostałe biegi dośc dobrze, ale skrzytnia mogła by być bardziej dopracowana - czyli biegi powinny wchodzić bez problemu. Niestety nie jest to tylko bolączka tego modelu, gdyż siostrzany miodel tj suzuki sx4 ma to samo.
~Agata
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Miałam parę problemów - szczególnie z biegiem pierwszym i wstecznym, nie raz musiałam dwa razy wrzucać bieg, zanim się \"zazębił\". Trochę to był denerwujące i jak widziałam po innych opiniach - często spotykane.
~M.K.
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
wymaga precycyjnego prowadzenia drążka; przy niedbałym jakby lekko haczyła dwójka, ale to raczej wina kerowcy. Czasem blokuje się przejścice wsteczny-pierwszy, trzeba minimalnie wtedy drgnąc autem.
~doomin
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
krótkie przełożenia mnie akurat pasują. Do tych biegów trzeba się przyzwyczaić. Dwójka zaczęła haczyć po tysiącu kilometrów ale na 5 tyś się ułożyła. Po 10 tyś - biegi się ułożyły i chodzą doskonale
~jarku99
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Żadnych zgrzytów, zakleszczeń i tym podobnych nieporozumień, choć ostatnio jakby jedynka wchodziła z oporami ( chyba jestem przeczulony). zmiany biegów \"krótkie\" - to lubię.
~Robert
Hatchback 5d 2.0Multijet DPF 135KM 99kW
Działa poprawnie. Potwierdzam opinie - przy prędkości 30-40 czasami trudno się zdecydować na którym biegu 2 czy 3. Przydaje się szósty bieg.
Dziennik kosztów dla Fiat Sedici
6,9
7,6
8,3
~piotrecw@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
pierwszy 1 tysiąc kilometrów miałem wrażenie że niektóre biegi ciężej wchodzą teraz jest idealnie jednym palcem bez zadnego użycia siły.