Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Karol (karol18aa@wp.pl), 15 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie silnik ponieważ cechuje sie ładną i równą pracą, bardzo mile mnie zaskoczyło jego przyśpieszenie, jak na tak mały silnik całkiem fajnie się zbiera, i dobrze sobie radzi na drodze, da sie nim wyprzedzać samochody bez wielkiego problemu wiadomo nie przy każdej prędkości i biegu ale ogólnie bardzo dobrze silnik się spisuje i co najważniejsze jest niezawodny
Układ elektryczny : często sie utleniają kable od masy i samochó niedostaje całego zasilania jakie wytwarza alternator a także usterki alternatora sie zdażają
Karoseria : bardzo mięka blacha a także bardzo słabo zrobione pod szybie na którym dosyć szybko sie pojawia rdza jest to jedyne nieocynkowane miejsce
ogólnie mogę polecić ten samochodzik ludziom którzy nie oczekują rewelacyjnych osiągów lecz niskiego spalania i łatwości zaparkowania w każdym miejscu bardzo dobry samochód do miasta chociaż w trasie też sobie nie najgorzej radzi, jak na tak małą pojemność silnika da sie go do 165 km/h rozpędzić bez żadnych modyfikacji
co do elastyczności trochę mi sie poprawiła po założeniu filtra stożkowego K&N ale za to głośniej na wysokich obrotach pracuje, ale ogólnie jest dobrze
Skrzynia biegów może nie jest super precyzyjna jak w sportowych wózkach i nie ma za krótkich skoków drążka zmiany biegów ale ogólnie w tym samochodziku dosyć dobrze się sprawdza
układ jezdny zasługuje na pochwałę ponieważ jest to bardzo skrętny samochodzik, kierownica lekko pracuje
Widoczność w tym małym miejskim samochodziku jest niemal doskonała
wszystko w tym samochodziku jest bardzo podręcznie umieszczone
Ogrzewanie w nim jest doskonałe ponieważ po przejechaniu kilku kilometrów jest w nim bardzo cieplutko w zimę a w lato raczej nawiewu nie zdarzyło mi się używać
Co do przestrzeni to można narzekać ponieważ tak jak ja mam prawie 190 cm wzrostu to na dłuższą trasę nogi mnie za kierownicą trochę bolą chociaż mam fotel odsunięty najdalej jak się da i wtedy nikt za mną nie jest wstanie już siąść niema co ukrywać miejsca jest w nim mało to jest samochód dla dwóch osób lub osób które nie mają więcej niż 160 cm wzrostu dla takich ludzi będzie to idealny samochód
wyciszenie jeśli ktoś nie posiada filtra stożkowego i sportowego wydechu jest całkiem poprawne
zużycie paliwa jest bardzo mało mi w trasie samochód spala około 4,5 litra benzyny w cyklu mieszanym jest to około 5,5 -6 litrów tak więc jest to dosyć ekonomiczny samochodzik, ceny części są w miarę tanie jeśli nie kupuje się ich w ASO, dla porównania odma kupiona w ASO kosztuje 140 zł a na allegro można kupić od 70 zł
jakość wykonania i niezawodność w stosunku do ceny jest bardzo dobra
Na niezawodność tego małego samochodziku nie mogę narzekać ponieważ tylko raz mnie zawiódł ale to przez moją nieuwagę i niedopatrzenie sie ponieważ pękł mi pasek klinowy, i na początku jak się okazało to bak przerdzewiał ale tak poza tym nie mogę narzekać na usterki
do poważniejszych usterek mogę zaliczyć kłopoty z elektryką ponieważ już kilka razy mi się zdarzyło że miałem problem z alternatorem albo z utleniającymi się przewodami od masy, polecam również wymianę hamulców jeśli ktoś tym samochodzikiem trochę lubi poszaleć dlatego iż standardowe tarcze hamulcowe szybko sie grzeją i tracą na skuteczności

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

5,4