Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

karol wozniak, 9 lat temu
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : ogromna sympatyczność tego samochodzika po pierwsze , po drugie dobra i przyzwoita jakość podzespołów mechanicznych blachy i lakieru .
Zawieszenie : tuleje tylnych wahaczy -muszą być orginalne fiata
Opinnie, że Fiacik jest mały i ciasny, wygłaszane niekiedy przez elementy nieodpowiedzialne , prawdopodobnie wrogie ideologicznie ,różnych podżegaczy, rewizjonistów , politykierów pozostających na imperialistycznym żołdzie i szkodników wszelkiej maści , są politycznie niesłuszne i społecznie szkodliwe ! Mały ,ale naprawdę nieżle wykonany i b.sympatyczny samochód który może służyć nie tylko do jazdy w mieście ,ale też do dalszych podróży.Mam jeszcze 2 inne samochody -vw golf 4 i 3 , ale fiacika używam prawie codziennie już 6-ty rok do pracy ido dalszych wypraw- 1 tys. km. i więcej -jest praktycznie bezawaryjny. po przebiegu 97 tys.km.i 10 latach garażowania pod chmurką -u mnie dopiero jest 6-ty rok i cały czas jest garażowany jak należy w ogrzewanym garażu- zero korozji i wygląda praktycznie jak nowy .Jest też b. ekonomiczny i tani w eksploatacji .Tak trzymać, nie popuszczać !, Alleluja i do przodu .
Trwały ,cichy , ekonomiczny i niezawodny , choć po 10 latach i 40 tys. km. pojawił się drobny wyciek spod uszczelki głowicy -. głowicę więc naprawiono, przy okazji wym.uszczelniaczy zaworów , a zawory dotarto. Było to spowodowane tym , że sympatyczna pierwsza właścicielka fiacika nie wymieniała przez 10 lat swojego użytkowania w ogóle płynu chłodzącego- bo nie wiedziała ,że tam coś jest, co w konsekwencji spowodowało korozję.uszczelki .Poza tym - b. dobrze , zużycie oleju b. znikome- od 6 lat olej tylko syntetyk Liqui Moly 5 W-40 -wymiany co 10 tys.km.lub co 1rok - 2 lata ,Płyn w chlodnicy wym . co 3lata , Filtr powietrza konieczna wym. co ok. 5-7 tys .km..z uwagi na nienormalne warunki eksploatacji w Polsce -koszmarny brud i kurz !
działa jak należy,leciutko , cicho i precyzyjnie- wymieniłem tylko uszczelniacze półosi, bo był drobny wyciek -wymiany oleju obowiązkowo co 4 lata lub co 30-40 tys. km.- olej syntetyk Liqui Moly 75 W/90.Ta skrzynia powinna otrzymać złoty medal za trwałość , po tym, co przeszła od rączki poprzedniej właścicielki !
po zakupie auta w wieku 10 lat i przebiegu 40 tys. km.od sympatycznej właścicielki -wymieniłem w nim od razu akumulator -Varta Blau , tuleje tylnych wahaczy , łożyska kół przód i tył, sprzegło kpl. , pompę wody ,termostat, zbiornik paliwa , chłodnicę ,klocki hamulca przód Jurid,i hamulce, tył też Jurid w komplecie razem z tarczą kotwiczną i bębnami, oraz sprężyny z tylu .Alternator i rozrusznik profilaktycznie oddałem do regeneracji -.wymieniłem tez tłumik na przyzwoity i i opony- Semperit C.L,.oraz lewy wahacz z przodu. Wymieniłem też obydwa reflektory z przodu na firmowe Fiat-Carello . Znakomita większość tych inwestycji była spowodowana, nazwijmy to dyplomatycznie - b. specyficznym stylem jazdy sympatycznej właścicielki i sąsiadki .hmmm.
dobra we wszystkich kierunkach .
Jest dobrze i wszystko na miejscu .
Miłe zdziwienie - b. dobre, szybko działające i skuteczne ogrzewanie .
Jest dobrze z przodu i tak sobie z tyłu - ale jak na takie małe wymiary auta nie może być inaczej .
Na postoju prawie nie słychać silnika - przy prędkościach podczas których fiacik czuje się najlepiej- czyli ok. 90-100 jest w miarę cicho . Wyrażnie głośniej jest powyżej 120 km.ale nie jest to dokuczliwe.,ten typ tak musi mieć .
Chyba najniższe z możliwych - przejechanie 100 km. kosztuje mnie ok. 26 zł ,zużycie benzyny ostatnio na dłuższej trasie ok.950 km.- to 4,68 l ,trasa to 70 %, a 30% -to po mieście .Prędkośc w trasie to ok. 100 km. Gaz do tego i nie tylko tego samochodu może założyć tylko osoba pozbawiona rozumu .
Bardzo korzystnie się to przedstawia pod warunkiem ,że nie ma się wygórowanych wymagań .
po doprowadzeniu fiacika do porządku jest to niezawodny samochód .Usterki prawie nie istnieją - 2 lata temu wym. rezystor dmuchawy i tyle .
tylko jedna i to zaraz po zakupie 6 lat temu - -skorodowana uszczelka głowicy z powodu nie wymieniania płynu chłodniczego przez 10 lat .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

5,2