Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Azrael, 17 lat temu
Rok produkcji 2000
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
jest to auto w kóre Warto Pakowac kasę bo się poprostu Zwróci, Auto kupiłem w 2002 auto jest z 2000/2001r. kupiłem je za 6500 zł (miał uszkodzone zawieszenie) koszt naprawy wraz z rasowaniem 2500 zł, teraz wartość rzeczoznawcy z PZU wynosi 12000 zł przez dodatki jakie w to auto wpakowałem
Po tym przebiegu niestety silnik ma swoje "humory" czasami 3-ci tłok poprostu idzie na wakacje, silnik niejest zły, udało mi się go podrasować do 93 kM bez rozwiercania ani uturbienia, stosuje olej półsyntetyczny ale osobom którym zdarzają się ubytki proponuje olej syntetyczny Mobil 1, skutecznie ODRADZAM STRUMIENICE ! niszczy tylko silnik lepiej jak ja zamontowac sportowy wydech od VW
Ze skrzynią niejest najgorzej, mam sportowy model z lekko innymi przekładniami tj. 1. 4 x 1 max 35 km/h 2. 3 x 1 max 70 km/h 3. 2,25 x 1 max 105 km/h 4. 1,5 x 1 max 140 km/h 5. 0,85 x 1 max 178-180 km/h Z auta maxymalnie wyciągnołem 178 Km/h, Skrzynie SPRAWDZAĆ KATEGORYCZNIE CO 30000 Km
Układ jezdny jest praktycznie niedozniszczenia, oczywiście mam wzmacniany i pewnie niezdziwi was że sportowe zawieszenie, ale niejest ani twarde ani obnizone, wysokość mam jak Seryjny Seicento, leciutko utwardzone zawieszenie, odrazu mówie ani do CC ani SC nieopłaca się kupowac Alufelg obniżają prędkość max oraz szybciej niszczy się zawieszenie, Zawieszenie należy sprawdzac co 45000 km
Nie narzekam, tutaj niema nic do gadania, widoczność jest Dobra, i chyba nieda się jej ulepszyć, ja nienarzekam, polecam usunąć zagłówki z tylniej kanapy, ale właściwie tylna szyba i boczne tyle są niepotrzebne, radzę wymienić żarówki na Halogeny Bluray Niebieskie H8 lub H4 Zielone oraz postojowe na zielone albo niebieskie diody HdWR7L
wszystko na swoim miejscu pod ręką, polecam wymianę foteli jezeli ktoś lubi siedzieć Twardo jak ja najlepsze Fotele są od Alfy z pasami lotniczymi
W zimę zimno w lato gorąco, ogrzewanie też ma swoje Humory, czasami się wyłącza a czasami się włącza, jeżeli wyłączyło ci się ogrzewanie w trasie o nie wina bezpieczników koszt ok 290 zł wymiana fltrów, przewodów odpowietrzanie.
Moim daniem dla mnie jest dobrze/przeciętnie ale to auto jest definitywnie dla 4 osób a nie 5
Zalezy jak kto lubi ? przy moim całkowicie Sportowym wydechu oraz Filtrze stożkowym do 60 km/h jest dobrze potem już jest tylko RYYYYK :-))))) ale jak się jeździ ekonomicznie 5-teczką przy 60 km/h to jest cicho i ergonomicznie żadnych stuków pisków hałasów
W moim przypadku zuzycie paliwa niedotyczy seryjnego silnika Benzyna Miasto 11l-14l Trasa 10l Cykl mieszany 12l LPG Miasto 12l-15l Trasa 11l Cykl mieszany 13l częsci ? do Fiata są wszedzie na All###ro, na szrotach, E##y, Autog###da, itp itd etc. Naprawy ? zalezy jak kto się z mechanikiem dogada, ja za remont kapitalny podwozia nadwozia regulację spalania układ hamulcowy brembo , regulację spalin,chipowanie zapłaciłem 1100 zł co niejest wcale taką dużą kwotą jakby popatrzeć na to ze dostałem w prezencie prawie 40 km
Spalanie na poziomie dobrego gustu niestety jak ja przyświruje to potrafię spalić 30 l gazu na odległosci 150-170 km, Benzyna TYLKO bezPB98 uzywanie bezPB95 jest profanacją i tylko przyspiesza zużycie skrzyni i silnika. Autko jest dobre małe idealnie trzyma się drogi, było by jeszcze idealniejsze gdyby miało napęd na tylną oś lub 4x4, auto idealne do Rasowania(nie mylić z Tuningiem) ze względu na silnik, z tym autem można zrobic WSZYSTKO !!! osobiście widziałem na zlocie w Poznaniu SC 1,1 o mocy 110 kM z napedem na 4 koła z 2 turbinami.
Jest dobrze, czasami trzeba coś wymienić ale tak jest w kazdym aucie.
częsci to nie problem, problem ze znalezieniem mechanika który to wszystko zamontuje

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

10,5