Ocena kierowcy - Fiat Siena

toban@poczta.onet.pl, 23 lat temu
Silnik 1.2 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Fiat Siena 1.2 i  82KM 60kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Na początku byłem zachwycony, taki ekonomiczny, nic się nie psuje ale z biegiem czasu entuzjazm opadł... Jednak nie jest to taki zły samochód jak to opisują jego nieposiadacze.
Jak na taką pojemność to żwawy, przy przeciętnych prędkościach pracuje zadowolająco
Częste problemy z wrzuceniem jedynki (i to podczas postoju)
Bardzo się boi wiatru, jazda na otwrtej drodze, nieosłoniętej drzewami w wietrzny dzień, z kilkoma osobami na pokładzie to niezapomniane przeżycie, zawieszenie dość twarde, co jest dobre w takim mieście jak Warszawa
Tył - mimo złych opinii, dla mnie wystarczająca (widzę co za mną jedzie), natomiast przednie słupki skutecznie uniemożliwiają bezpieczną jazdę na krętych drogach oraz ocenę "jakie to światło jest na skrzyżowaniu"...
Wszystko tam gdzie być powinno, nie gubię się w wielkiej ilości przełączników, błąd - przycisk ogrzewania tylnej szyby, niewidoczny zza kierownicy :-)
Fatalna, przynajmniej mój egzemplarz po przesunięciu gałki ogrzewania o "jeden ząbek" już zaczyna grzać niemiłosiernie, trudno ustawić optymalną pozycję regulatora, jest to bardzo dokuczliwe w letnie noce...
Dla kierowcy i jego prawego towarzysza - OK, natomiast osoby z tyłu są w sytuacji fatalnej, mimo tego, że mam ledwo 173cm wzrostu, osoba siedząca za mną ma problemy ze swoimi nogami
Słabo, zwłaszcza powyżej 100km/h
W porządku, pali bardzo mało jak na moje oczekiwania (w trasie nawet 800km na jednym baku), srednio głównie po Warszawie ok.650 km (potem już tankuję bo się boję i wchodzi 42litry)
w porządku
Odpadła gratka nawiewu na lewą szybę (ta na półce z przodu po lewej) pod wpływem włączenia nawiewu na max :-)))
Od tygodnia coś buczy z przodu auta, sprawdzili w serwisie łożyska, nic nie poradzili, buczy dalej i denerwuje - odpadnie koło czy nie?
Fiat Siena