Ocena kierowcy - Fiat Siena

Jojek, 18 lat temu
Silnik 1.2 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Fiat Siena 1.2 i  82KM 60kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Zgrzeszyłbym gdybym miał narzekać na ten model z gamy produktów fiata. Jak na tamte czasy za cenę 33. 200 złotych nabyłem całkiem przyzwoite autko które sprawia mi do dzisiaj sporo przyjemności z jazdy nim. Poprawiłem nieco wizerunek pojazdu poprzez zamontowanie na nim spoilera na bagażniku, aluminiowych felg oraz obrysówek na zderzakach - a`la volvo - co sprawiło, że to autko podoba mi się jeszcze bardziej.
Silniczek taki sobie. Żadna rewelacja, ale też nie można się o nim wyrażać źle.
Sprawuje się nieźle. Czasem zdarzają się problemy z wrzuceniem drugiego biegu, ale to sporadycznie.
Całkiem, całkiem. Czasem pojawiają się stuki w przednim zawieszeniu podczas przejazdu przez dziurawe jezdnie.
Te przednie słupki to rzeczywiście lekki niewypał. Jak się do tego dołoży owiewki to już prawie katastrofa. Wysoka krawędź tylnego okna i opadająca linia bagażnika skutecznie utrudniają ocenę gdzie kończy się autko. Zalecam założenie spoilerka na bagażnik. Znakomicie poprawia możliwośc oceny na ile można sobie pozwolić przy cofaniu.
Mam prawie 190 cm wzrostu i za kierownicą nie mam większych problemów z wygodą. Nawet podczas dłuższych podróży nie odczuwam problemów z drętwieniem tego czy owego hihi ;))
Mogłą by być lepsza. Szczególnie nawiew na boczne szyby pozostawia wiele do życzenia.
Dla kierowcy jest okej. Dla pasażerów mnie nie interesuje hehe. Jak ktoś chce jechać ze mną to ma siedzieć cicho i się cieszyć, że dostąpił zaszczytu hihihi ;)))
Powiem krótko. Jest okej:)
Zużycie paliwa w mieście zgodne jest z tym co podają w instrukcji. Można urwać jeszcze trochę jak się ma lekką nogę. Poza miastem moje autko może się pochwalić spalaniem rzędu 6, 5 l/100 km - przy pełnym załadowaniu i piątce pasażerów. Prędkość ponad 120 km/h. Przegląd techniczny ( wymiana oleju silnikowego, płynu hamulcowego, filtrów oleju i paliwa, świec i klocków hamulcowych wyciągnęła z mojej kieszeni 1000 złotych. Suma sumarum nie jest źle.
Jak w ocenie. DOBRY
Czepiłbym się tylko opadającej klapy bagażnika, co jest spowodowane albo słabym naciągiem sprężyny przy zawiasach albo ogólnie złą konstrukcją mechanizmu zamykającego. Aha, zacinają się od czasu do czasu wycieraczki gubią rytm pracy ( przerywacz ).
Nie sprawiło mi moje autko żadnej przykrej niespodzianki. Przynajmniej jak dotąd :)) Oby tak dalej! Nawet ponoć nagminna usterka w tych modelach zaliczająca się do poważnych ( pękanie obudowy alternatora ) nie dała znać o sobie. Odpukać :))
Fiat Siena