Ocena kierowcy - Fiat Siena

gp1605@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Fiat Siena 1.2 i  82KM 60kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Mam auto od nowości i oceniam je dość dobrze. Silnik chodzi bardzo dobrze, skrzynia biegów również. Drobne usterki mogą się zdarzyć wszędzie, nawet w autach z wyższej półki. Jego zaletą jest duży bagażnik. Byłem z nim w różnych miejsczach Europy i nigdy nie miałem z nim problemów. Problemów również nie ma z zapakowanie się. Samochód polecam młodym rodzinom z małym dzieckiem. Jest tani w utrzymaniu, a do bagażnika zapakujecie cały wózek i kilka toreb jednocześnie. Nie trzeba wozić wózka na dachu. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga. Od siedmiu lat nie zauważyłem rdzy na karoserii, a parkuję po "chmurką". Porównując go z Oplem Astra z tego samego rocznika, którym dysponuje mój znajomy, to podwójny ocynk blachy w Sienie robi swoje. Opel do tej pory byłby zjedzony przez rdzę.
Silnik oceniam dobrze. Jest to chyba jeden z lepszych silników FIATA. Wymiana rozrządu i uszczelki pod głowicą po 80 tys km.
Skrzynie biegów równierz oceniam dobrze. Bez problemów. Wymiana sprzęgła po 85 tys km.
Bez uwag.
Nie najlepsza w czasie cofania, ale można sie przyzwyczaić i wyczuć auto. Są kierowcy którzy w samochodach dostawczych nie mają możliwości patrzenia w tylną szybę (bo jest tzw paka) i muszą opierać się tylko na lusterkach bocznych - też się można przyzwyczaić.
Przeciętnie ale i tak lepiej od topornej Fabi, którą czasami prowadzę służbowo.
Sama wentylacja dość dobrze. Po 5 latach eległy uszkodzeniu elementy regulacji nawiewu.
Przód OK, z tyłu mogłoby być trochę więcej miejsca.
Dość dobre.
Spalanie w mieście 7l (zimą prawie 8 l); na trasie 6l (mój rekord 5,8l). Zaznaczam że lubię jeździć agresywnie. Tani w utrzymaniu pod warunkiem że unika się Autoryzowanych Servisów, które są bardzo drogie i psują auta. Jest to moja opinia o wszystkich Autoryzowanych serwisac niezależnie od marki samochodu. Mam doświadczenie z Fiatem, Skodą i Renaultem.
W 1999 roku auto było atrakcyjne cenowo, tańsze od Lanosa i chyba lepsze.
Zdarzyło się kilka: wymiana łożyska w przednim kole po roku; wymiana pompki do spryskiwacza po 3 latach; wymiana elementów regulacji nawiewu po 5 latach.
Jeżeli auto dostanie to co mu się należy, czyli wymiana oleju, wymiana płynu w chłodnicy wymiana świec, filtrów itp. to będzie służyć dobrze.
Fiat Siena