Ocena kierowcy - Fiat Siena

valish, 14 lat temu
Silnik 1.4 i EL 71KM 52kW
Rok produkcji 1998
Fiat Siena 1.4 i EL 71KM 52kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie. Jezdzilem troche po Polsce na dlugosc i szerokosc i zawsze dojechalem.
Układ elektryczny : Alternator
MiaŁ być passat kombi na początku a tu... Kupiony rozbity za 2000 fiat siena, ok. 1000 na części, ok. 1200 za robotę – gość na kolanie to złożył. Kupę latania, szukania allegro itp. Karoseria wyszła w różnych odcieniach, ale grunt, ze w jednym kawalku i jeszcze jezdzi. Po prostu przyrząd do przemieszczania się za niby małe pieniądze. Jeśli nie masz zaufanego mechanika – lakiernika, który się podejmie sensownie złożyć rozbity samóchod to nie polecam takich akcji. Ale mam to co najcenniejsze – doświadczenie. Raczej drobne awarie. Myslalem nigdy wiecej fiata. Tak szczerze to po 2 latach nabieram przekonania do marki ze wzgledu na koszty eksploatacji. Powoli rozgladam sie za Doblo bo z rodziną na styk sie miescimy w sienie 2 plus 2 foteliki, wiec już nie ma mowy o jeszcze jednej osobie na pokladzie a to nie o to chodzi. Woze tez sporo gratow; gitary, kolumny, wzmacniacze i sporo innych klamotow wiec potrzeba cos wiekszego z rozsadnymi cenami czesci i ogolnie eksploatacji. Wymagan typu xenony, skora, telewizory, elektryczne krzesla, 4s do setki, spojlery itp nie mam. Samochod musi jezdzic i nie kosztowac za duzo, moze miec klime, dobre cd, centralny zamek i el szyby, duzo miejsca i sensowny bagaznik i tu fiat Doblo coraz bardziej mnie przekonuje. A jak bedzie - zobaczymy. Jesli chodzi o wyposazenie to siena bije duzego fiata tylko immobilajzerem i światami awaryjnymi ;) goly i wesoly (moze dlatego tak malo drobiazgow sie psuje bo ich nie ma). Nie kupie go jeszcze raz bo troche wiekszy samochod nam potrzebny ale jak ktos potrzebuje taniego pędzidla to raczej polecam. Kilku moich znajomych, którzy mieli siene a teraz mają inne samochody to dobrze wspominają sienę.
Trochę przymulony byŁ dopóki przewody od filtru powietrza nie zostaly zalatane. Ale mimo to z tym silnikiem podróżując z rodziną i pelnym bagażnikiem wyprzedzanie wymagalo brania sporej poprawki. Rozpędzony na 5 calkiem niezle dawal do przodu - ku zdziwieniu. Na benzynie oczywiscie mialem problemy ale zdjecie klemy na 15 minut jak dotąd za kazdym razem pomagalo.
Nie jest zle, pewnie moglobyc lepiej. Ostatnio troche gorzej chodzi. Wsteczny czasem ciezko wrzucic. Ale to raczej kwestia przyzwyczajenia. czasem zgrzytnie troche.
Kolega żartuje, że opony na zakretach sie zsuwają z felg a samochod się trzyma drogi nadal. Da sie życ. Tluke go czesto na wies i sie trzyma kupy.
Myślę, że kwestia przyzwyczajenia i wyczucia samochodu. Tyle co mi trzeba to widzę.
Wszystko pod ręką, mays schowek, brak sposobu na napoje.
Grzeje dobrze, chodź przy dużym mrozie wyjeżdzając od razu na trasę to dlugo zimno, na miescie lepiej... PArowanie szyb - masakra. Podczas deszczu 4 osoby na pokladzie i jak w saunie... Tylna szyba zaparowana prawie ciągle od jesieni do początku lata.
Mam ponad 180 i fotel na maxa do tyŁu i oparcie odchylone, wiec z tylu ledwo dziecko w foteliku mieści nogi. Ja mam dość wygodnie. Pasażer za mną ma kiepsko. Bagaznik duzy otwor przez ktory sie pakuje graty maly - tutaj jest czesto problem, szczegolnie z pakowaniem wozka dzieciecego... ale opracowalem system i jest ok.
Do 100 jest ok, później jak jest gośno to cd podkręcam gośniej i też jest ok. Ale to w koncu samochod z nizszej polki wiec nie wymagam cudów.
Na gazie więc calkiem tanio. Trasa ok 8-8,5 gazu spokojna jazda. Miasto 10 i więcej. Generalnie bak 36 litrow = 360-436km. Ceny części ok, dużo zamienników. Napraw też nie jest zle - zalezy od mechanika. Mialem taniego od ktorego zawsze z nowym problemem wyjezdzalem, teraz jezdze do drozszego to mam spokoj.
Samochod za grosze, eksploatacja stosunkowo tania. Nie martweie sie ze mi to ktos porysuje, ukradnie, czy sam gdzies zaczepię w zimę czy cokolwiek. Stoi przed blokiem a ja mam spokoj ze raczej bedzie stal rano a jak wsiadam to jedzie i tego oczekuje od samochodu. Bo to tylko samochod, ktory ma byc narzedziem, srodkiem do celu a nie celem samym w sobie.
Spadla linka otwierania maski, podswietlanie poktęte wentylacji czasem się świeci, czasem nie, blokowaly sie zamki drzwi przednich ze nie mozna bylo zamknąć, tlumik... w sumie to jak na przyrząd do przemieszczania się poobijany z kazdej strony to calkiem niezle....
Alternator. Byly klopoty na paliwie. Bylo podejzenie na jakas centralke od zaworow - gosc powiedzial ze nowa 1500 (pol ceny samochodu ;) ) a z allegro przeprogramowac uzywaną to 400 ale tego dnia wieczorem wogole nie palil wiec szwagier mnie rozciągal, cos przeskoczylo i sie naprawil sam. Likna od sprzegla.... Elektrozawór w instalacji gazowej....

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i EL 71KM 52kW [l/100km]

9,3