Ocena kierowcy - Fiat Siena

Likeasir, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1998
Fiat Siena 1.6 i 16V 101KM 74kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność i wytrzymałość.
Karoseria : Rdzewieją błotniki,ale mój egzemplarz jest chyba po przejściach bo wiele sien nie ma z tym problemu
Układ hamulcowy
Nie jest to cud techniki i widać to w każdym calu,ale źle nie jest w żadnej kategorii.Konstrukcja jest naprawdę solidna.Ostatnio przesadziłem na rondzie i wyrżnąłem w krawężnik z dość wysoką prędkościa i oczywiście nic się nie stało-kumpel (jeden z tych co się śmiał) kupił mondeo III, zimą wjechał w zaspę i urwał wachacz-1200zł w plecy-nie wiem czy ogólnie na dystansie 50000km wydałem tyle na obsługę sieny.Gdyby prowadził się trochę lepiej i nie rdzewiał to bym założył gaz i jeździł dalej,a tak trzeba rozejrzeć się za czymś nowym.
daję 4 bo biorąc pod uwagę klasę auta i jego cenę to naprawdę silnik rewelacja,mocy nie brakuje chociaż zbyt cichy nie jest no i spalanie...
dość długi skok i słaba precyzja, do tego czasem zgrzyta podczas wrzucania biegu(najczęściej 2), ale dość krótkie przełożenia całkiem nieźle dobrane do silnika
powinno być źle,ale patrząc znou przez pryzmat ceny i klasy to tragedii nie ma-zachowuje się pewnie ale przy rozsądnych prędkościach,przy wyższych niezbyt stabilny (bujał się nawet na prostej,ale to akurat była wina łączników stabilizatora i sworzni w wachaczach)-krótko na polskich dziurach dobrze, na dobrych drogach średnio
do przodu i na boki ok,do tyłu słabo
we wnętrzu bez zastrzeżeń,ale ma kilka takich ciekawych bajerów pod maską np. wlew płynu do spryskiwaczy o średnicy chyba 2cm i to tak sprytnie ukryty,że w zimę trzęsącymi rękami płynu nie dolejesz...
jakby była klima to by było doskonale
z przodu bez zastrzeżeń, z tyłu trochę mało miejsca na nogi a i szerokości dla 3 osób nie ma
jak się człowiek boga nie boi i trzyma na autostradzie 160 i więcej to dość mocno słychać szum powietrza i ryk silnika;)
przejechałem tym samochodem ponad 50000km i może ze 2 razy spalanie spadło poniżej 10l/100km( w zimę na krótkich dystansach w mieście bywało 15l/100km, a najniższe ok.7l/100km jadąc spokojnie na trasie), a że nie mam gazu to trochę boli-nogę mam średnią, nie cuduję zbytnio,ale też nie zawalam drogi.Ceny części i napraw są śmiesznie niskie w dzisiejszych czasach, poza tym każdy jest w stanie siene naprawić.
Samochód za śmieszne pieniądze,całkowicie niedoceniany, a jednak dobry.Jeżeli komuś zależy na taniej eksploatacji to tylko założyć gaz i śmigać, a nawet jak się coś zepsuje to będzie to kosztowało max.100zł.Jedyne na co warto zwrócić uwagę to wymiana rozrządu( to akurat nie jest specjalnie tanie)
nie można dojść do ładu z fabrycznym zegarkiem i ograniczniki w drzwiach przednich głośno strzelają podczas otwierania i zamykiania
150000km z czego ja zrobiłem ponad 50000 i jedyne co było robione to sprężyna zawieszenia z tyłu (przeładowanie kafelkami), rok temu padł alternator no i ostatnio linka sprzęgła się urwała, kiedyś były problemy z hamulcami (nierówno łapały) i to było robione kilka razy,ale tylko i wyłacznie przez niekompetencje warsztatu (sprawę załatwił pan Endriu jedną ręką-w drugiej trzymał piwo)-podsumowując naprawdę miłe zaskoczenie-niedawno kumple pozmieniali samochody i ze mnie się śmiali,a teraż płaczą bo naprawiają swoje cuda wydając grube setki a nawet tysiące;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 101KM 74kW [l/100km]

10,7