Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

piotrek, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Żwawy i oszczędny.
jest to najlepszy samochód jaki miałem :-).
Silnik świetnie sprawdza się w Stilo 3d. Z wyprzedzaniem nie ma większych kłopotów. Jedynie elastyczność mogła by być lepsza(co nie znaczy, że jest zła), ale to nadrabia 6 biegowa skrzynia.
6-biegowa skrzynia robi swoje. Dzięki 6temu biegowi przy prędkościach 90- 120 Km/h w samochodzie nie jest głośno.
Dla mnie nieco za twarde, ale z drugiej strony w zakrętach auto spisuje się bardzo dobrze.
Do przodu bez zarzutów. Do tylu trochę gorzej, ale moim zdaniem nadrabiają to bdb boczne lusterka.
Wszystko pod ręką. dużo schowków. Brakuje mi tylko podłokietnika w długich trasach.
Kanały wentylacyjne poprowadzone również pod nogi pasażerów na tylnej kanapie, czego nie miały żadne samochody którymi do tej pory jeździłem. Bez zarzutów.
Ogólnie jest szeroko we wnętrzu. Z przodu miejsca pod dostatkiem. Z tyłu dla mnie trochę mało miejsca na nogi(oczywiście zależy to od pasażerów z przodu, niestety mam wersję bez przesuwanej tylnej kanapy), ale reszta jest ok. Fotele i tylna kanapa bardzo wygodne.
Pod tym względem zawsze może być lepiej. Ale przy i wysokich prędkościach da się normalnie rozmawiać.
Hmmm mam LPG więc jeżdżę prawie za darmo :). Spalania benzyny nigdy nie przetestowałem. LPG: 1) moja trasa do pracy: 50Km - średnia prędkość 50Km/h(3/4 trasa reszta miasto), spalanie 8L. 2) miasto: rzadko stoję w korkach. Przy średnim natężeniu ruchu ok 9-10L 2) autostrada prędkości wahające się od 140 - 160 KM/h ok 11 - 12L 3) mogą istnieć warunki do zejścia poniżej 6L, ale to na trasie prędkościami 80 - 90 Km/h na dobrej nawierzchni :-) Jeszcze większych kłopotów nie było. Wymiana oleju(SELENA) i wszystkich filtrów 300zł. Przeglądy w normie.
używane można znaleźć za śmieszne pieniądze w stosunku do wyposażenia.
Raz się zapaliła kontrolka mówiąca o nie poprawnej pracy silnika(błąd sondy Lambda), zatankowanie benzyny 98 oktanowej i krótka przejażdżka na niej pomogło. Łamiące się zaczepy listew bocznych, prze co drzwi przy zamykaniu wydają nieznośny dźwięk (wg mnie :)). Ostanio komputer zgłasza słabe ładowanie z alternatora, ale u elektryka jeszcze nie byłem.
na razie bez problemów.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]