Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Rok produkcji 2004
Fiat Stilo Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Układ elektryczny
Dobre hamulce, zawieszenie trochę zbyt miękkie jak na sportową sylwetkę 3d, silnik daje radę już od około 2.5-3k, oczywiście LPG lekko obniża moc, ale nie bardzo mi to przeszkadza. Jedyną bolączką jest prawdziwa, włoska choinka na desce rozdzielczej, a przede wszystkim słynny airbag failure, którego nie da się u mnie pozbyć na dłużej niż 5kkm. Dodatkowo ECU trzeba przenieść w inne miejsce niż jest fabrycznie. Ciekawe natomiast jest również przepalanie się żarówek, czasem miałem tak, że po wymianie jednej żarówki i włączeniu silnika przepalała się od razu kolejna. Mimo wszystko bardzo wygodny i dobry samochód :)
Jak na 1.4, rzeczywiście ma nieco większego kopa, trochę wcina olej, ale to raczej przez LPG.
Do tej pory bezproblemowo działa, oprócz wybieraka (trochę przeżył).
Maglownica lubi być regenerowana, a nawet po kupnie nowej pojawiają się lekkie problemy.
Bagażnik rdzewieje lekko w kątach.
Mimo, że szyby są stosunkowo niskie, i tak widoczność jest świetna. Słupek A wyjątkowo nie zasłania zbyt dużo widoku.
Wnętrze mocno plastikowe, kratki nawiewu bardzo łamliwe, kierownica bez oprawki szybko się wyciera i ślizga przy skręcaniu jedną ręką. Kolorystyka wnętrza również nadaje się do poprawki (wymieszanie jasnej szarości i ciemnej to jakiś żart). Dodatkowo w gorące dni boczki mogą się fajnie łuszczyć/lepić.
Czasami naprawdę ciężko jest wyrzucić gorące powietrze z samochodu w czasie upału, ale poza tym jest całkiem poprawnie.
Pasażerowie z tyłu nigdy nie narzekali na mało miejsca, natomiast piąty pasażer może mieć lekki problem z tunelem. Dodatkowo na plus rozwiązane schowki pasażera z przodu, jeden klimatyzowany, w którym spokojnie zmieści się 2litrowa butelka napoju, drugi zwykły, na papiery, narzędzia, żarówki itp.
Przy prędkości około 120 jest trochę głośno, ale nawet przy włączonym radiu i tej prędkości mogę swobodnie rozmawiać z pasażerami.
Po zaopatrzeniu się w żarówki jest okej. Na pełnym baku LPG mogę spokojnie przejechać 350 km. Poza elektroniką, samochód nie ma jakichś specyficznych usterek, a większość błędów możemy zlikwidować bez wkładu pieniężnego.
Samochód kupiony za 7000. Wersja Active. W tej cenie dostałem wystarczająco bogate wyposażenie. Jazda tym samochodem to również przyjemność. Zasługuje na tą cenę.
Elektronika, błędy, kontrolki. Drobne błędy, które zlikwidujesz sam, ale i tak denerwuje, że pojawiają się często znikąd.
Poza elementami, które się zużywają (maglownica, reduktor, tarcze, klocki itp.) wszystko okej. Auto nie ma problemu z większymi usterkami.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 95KM 70kW [l/100km]

8,4